Ghana, Ghančania a ja

Pozývame vás na ďalšiu cestovateľskú inšpiráciu, tentokrát z afrického kontinentu. Svoj dobrodružný výlet príde v utotok 24. apríla 2018 o 18.15 hod. prednášať Martina Jarolínová.

Do Ghany som sa vypravila druhýkrát a tentoraz som sprevádzala aj svoju mamu. Už 12 rokov tu máme organizáciu, starajúcu sa o miestny sirotinec. Nazrieme do života Ghančanov, na ich kultúru a tradície. Pozrieme si hlavné mesto Accru a severoghanské Tamale, navštívime unikátne pešie safari aj šesťstoročnú mešitu a spoznáte dobrodružný príbeh o tom, ako nás Afrika nechcela pustiť domov. Nevšedný zážitok sme zažili na ceste zo severu Ghany do hlavného mesta. Namiesto 12 hodín trvala 30. Po desiatich hodinách sme boli opäť v bode nula, použili sme inú cestu, boli sme svedkami nepochopiteľných afrických rozhodnutí, ktoré vyústili do havárie. Nakoniec sme vymenili ďalšie dve vozidlá, cestu spolovice zaplatili dvakrát, aby nám na konci púte oznámili, že naše lietadlo bude 4 hodiny meškať a nevyspíme sa ďalšiu noc. Na vlastnej koži sme precítili, ako nič nejde podľa európskeho plánu a že Afrika má všetok čas sveta.

Tešíme sa na vás  24. 4. 2018 o 18.15 hod.
v Mestskej knižnici Ruda Morica, Hlavná 90/A, 900 31 Stupava,
tel.: 02 / 65 934 818, e-mail: kniznica@stupava.sk