PEDIATER V STUPAVE OPÄŤ ORDINUJE

Nový lekár pre deti a dorast začne v novej ambulancii ordinovať v utorok 12. júna 2018. Spoločne s Bratislavským samosprávnym krajom sa nám podarilo zabezpečiť znovuotvorenie pediatrickej ambulancie v našom meste. Mesto Stupava sa podielalo okrem schváleného nájomného vo výške 1 eur/ rok, výraznou finančnou sumou na samotnú rekonštrukciu ambulancie. Rovnako tak z mestského rozpočtu mesačne prispievame na mzdové náklady zdravotnej sestry.

Nového pediatra sa podarilo zabezpečiť už v decembri roku 2017. Od tohto momentu však začal zložitý a časovo náročný proces, ktorý si vyžaduje špecifický postup a splnenie zákonných lehôt. Zlý technický stav budovy a osobitne priestorov ambulancie sa žiaľ podpísal pod neustálym odkladom termínu nástupu pediatra. Počas rekonštrukcie sa objavili neočakávané komplikácie v podobe havaríjneho stavu, kedy bolo potrebné zabezpečiť sanáciu vlhkosti a rekonštrukciu vodoinštalácie vnútorných priestorov, a to mimo pôvodne plánovaného rozsahu prác. Modernizačný dlh zdravotného strediska si uvedomujeme a preto vedenie mesta každoročne iniciuje postupné rekonštrukčné práce:

• 2015 – komplexná výmena okien,
  • 2016 – rekonštrukcia strechy,
  • 2017 – kompletná rekonštrukcia elektroinštalácie.

Po ukončení rekonštrukčných prác ambulancie v apríli tohto roku, bolo navyše potrebné zabezpečiť zo strany lekára všetky administratívne náležitosti na spustenie prevádzky.

Dnes nás o to viac teší aktuálny výsledok v podobe zrekonštruovaných, čistých a moderne zariadených priestorov ambulancie. Súčasťou je samozrejme i detský kútik, ktorý má spíjemniť chvíle strávené čakaním na lekárske vyšetrenie. Investovaná energia, snaha a čas do rekonštrukcie sa zhmotnila do podoby príjemného prostredia pre obyvateľov nášho mesta.

Týmto vás zároveň informujeme, že zdravotné karty sú v súčastnosti v úschove na Bratislavskom samosprávnom kraji. Zdravotná dokumentácia sa však nevydáva do rúk pacienta ani jeho zákonného zástupcu. Pokiaľ chcete navštevovať novú ambulanciu, stačí podpísať u lekára dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti a BSK lekárovi Vašu dokumentáciu priamo doručí.

Veríme, že našu snahu oceníte. Úprimne si ale želáme, aby Vaše deti boli zdravé a službu pediatra využívali čo najmenej. Novému pediatrovi, želáme do jeho záslužnej práce veľa spokojných pacientov.

Veľa zdravia všetkým.

www.facebook.com/Pediatrická-ambulancia-Stupava