STUPAVA AKO REGIONÁLNE CENTRUM HÁDZANEJ

STUPAVA AKO REGIONÁLNE CENTRUM HÁDZANEJ V októbri 2018 došlo na pôde Mestského úradu v Stupave k podpisu Dodatku a dohody o spolupráci pre zabezpečenie aktivít regionálneho centra hádzanej pri základnom klube.

Regionálne centrá hádzanej (RCH) fungujú od 1. júla 2017. K pôvodne trojstrannej zmluve podpísanej Slovenským zväzom hádzanej (SZH), Športovým klubom polície Bratislava a Športovým centrom polície Ministerstva vnútra SR pristúpili v októbri aj HC Tatran Stupava a mesto Stupava.
Stupava sa tak stala základným klubom RCH pre vekovú kategóriu detí a mládeže dievčat, t.j. pre  dievčenskú zložku RCH.

Projekt je zameraný v prvom rade na výchovu talentovanej hádzanárskej mládeže, pričom je dôležitá úzka spolupráca so základnými školami a učiteľmi telesnej výchovy. Dôraz sa kladie aj na organizáciu, vzdelávanie trénerov a metodiku, ktorá musí byť jednotná pre všetky RCH. Základom úspechu je zapracovanie tejto novej metodiky a filozofie do športovej prípravy detí a mládeže, vrátane tréningových procesov.

Cieľom projektu je podpora hádzanej, vybudovanie lepších podmienok pre tento šport a zvyšovanie výkonnosti detí a mládeže, zároveň zaväzujúca sa účasť na súťažiach a turnajoch a podpora komunikácie športovcov a športových odborníkov v anglickom jazyku ako oficiálnom komunikačnom jazyku Európskej (EHF) aj Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF).
V každom centre bude k dispozícii hlavný odborný a kvalifikovaný tréner (v našom prípade Peter Olšavský), ktorý bude riadiť ďalších trénerov.

Veríme, že nový koncept prispeje k odbornej, kvalitnej a modernej športovej príprave detí a mládeže.

Stretnutia sa zúčastnili páni: Jaroslav Holeša (prezident SZH), Ernő Kelecsényi (viceprezident SZH), Marián Kukumberg (prezident klubu ŠKP Bratislava), Ľubomír Orosz (generálny manažér klubu ŠKP Bratislava), Juraj Minčík (riaditeľ ŠCP Ministerstva vnútra SR), Roman Maroš (primátor Stupavy), Ján Papaj (prezident klubu HC Tatran Stupava), Roman Vigh (viceprezident klubu HC Tatran Stupava), Rudolf Draškovič ml. (manažér klubu HC Tatran Stupava) a Peter Olšavský (hlavný tréner RCH dievčatá).

Vytvorené: 13. 11. 2018
Posledná aktualizácia: 13. 11. 2018 11:07