STUPAVSKÉ ULICE

STUPAVSKÉ ULICE ICH VLASTNÍCI A SPRÁVCOVIA
Pozemné komunikácie tvoria v meste Stupava cesty I., II. a III. triedy, ďalej miestne a účelové komunikácie.

CESTY I. TRIEDY

Hlavnú dopravnú os v meste tvorí cesta I/2, ktorú všetci dobre poznáme ako Hviezdoslavovu ul. – Hlavnú ul. – Malackú ul. Jej vlastníkom a správcom je Slovenská správa ciest, ktorá sídli na Miletičovej 19 v Bratislave.

Použitie zvislého a vodorovného dopravného značenia na tejto ceste schvaľuje Krajský dopravný inšpektorát KR PZ sídliaci na Špitálskej 14 v Bratislave.

Dopravné značenie na ceste I/2 po predchádzajúcom schválení krajským dopravným inšpektorátom určuje Okresný úrad Bratislava, Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií, Pri starej prachárni 14, 831 04 Bratislava.

CESTY II. A III. TRIEDY

Cez Stupavu prechádzajú i úseky ciest II. a III. triedy:

• cesta II/505, ktorej úsek v Stupave tvorí Devínska cesta (od začiatku obce po Záhumenskú ul.), a pokračuje úsekom Záhumenská ul. (od Devínskej cesty po Hviezdoslavovu ul. smer Hlavná ul.),
  • cesta III/00239 – prejazdný úsek cesty tvorí Ulica Ferdiša Kostku,
  • cesta III/00241 – cesta začína na križovatke s Hlavnou ul., tvorí Novú ulicu a pokračuje smer Borinka.

Spomenuté cesty vlastní Bratislavský samosprávny kraj. Správcom týchto ciest sú Regionálne cesty Bratislava so sídlom na Čučoriedkovej 6 v Bratislave.

Dopravné značenie schvaľuje Okresný dopravný inšpektorát OR PZ v Malackách, Zámocká ul. č. 5. Dopravné značenie na cestách II. a III. triedy určuje Okresný úrad Malacky, Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na Zámockej ul. v Malackách.

OSTATNÉ POZEMNÉ KOMUNIKÁCIE

Ostatné pozemné komunikácie na území mesta tvoria miestne a účelové komunikácie. Prevažne sú vo vlastníctve a v správe mesta Stupava alebo ich vybudovali iné právnické a fyzické osoby a zostali v ich súkromnom vlastníctve. To, že komunikácia je súkromná, však neznamená, že použitie dopravného značenia a rôzne zásahy do komunikácií nepodliehajú schváleniu Okresným dopravným inšpektorátom v Malackách.

Dopravné značenie a dopravné zariadenia na miestnych a účelových komunikáciách po prechádzajúcom schválení ODI určuje mesto Stupava, ktoré je príslušným cestným správnym orgánom. Správcom súkromnej komunikácie je majiteľ komunikácie alebo ním poverený správca. Pohyb po týchto komunikáciách však pre ostatných účastníkov cestnej premávky nie je obmedzený vzhľadom na skutočnosť, že mesto Stupava doteraz povoľovalo ako špeciálny stavebný úrad nové prístupové komunikácie ako verejné.

Vytvorené: 13. 8. 2018
Posledná aktualizácia: 13. 8. 2018 15:56