Navigácia

Obsah

SOBOTA V EKOCENTRE

Máj v ekocentre Pozorovanie Včelárik zlatý na Sandbergu, workshop Háčkovanie, aj prednáška Význam pôdy pre pestovanie.

Dátum konania: 18. 5. 2024 začiatok od 11:00

Miesto konania: Ekocentrum, Stupava

Typ akcie: ostatné

Organizátor: Ekocentrum

Sobota 18. máj

11.00 Včelárik zlatý na Sandbergu/pozorovanie 

Sandberg je známa paleontologická lokalita - v dávnej minulosti tu bol breh mora, o čom svedčia nálezy fosílií. Je to ale aj významná ornitologická lokalita, v ktorej práve hniezdia včeláriky zlaté, zrejme najfarebnejšie vtáky žijúce u nás. Vyberieme sa pozorovať ich kolóniu, nezabudnite si preto ďalekohľad. Dĺžka exkurzie cca 3 hodiny, trasa je nenáročná a vhodná pre rodiny s deťmi. Kapacita je limitovaná, prihlasovanie na ekocentrum@stupava.sk, príspevok 5 €/osoba, stretneme sa priamo v Devínskej Novej Vsi. 

 

11.00 Háčkovanie/workshop

Tretia a záverečná časť série kurzu háčkovania. Nadviažete na predošlé stretnutia a naučíte sa uháčkovať magický kruh, pomocou ktorého zvládnete vytvoriť loptu, kvetinky či sieťovku. Vhodné od 10 rokov, kapacita obmedzená, príspevok vrátane bavlny a háčikov je 5 €. Prihláste sa, prosím, na ekocentrum@stupava.sk

 

14.00 Význam pôdy pre pestovanie/prednáška*

Povieme si, čo je pôda, prečo je zdravá a živá pôda pre záhradkárov dôležitá, aké má funkcie a aké druhy pôdy poznáme. Nebudú chýbať tipy na starostlivosť a jej úpravu, vďaka čomu nám to bude na záhonoch rásť jedna radosť. 


Vytvorené: 6. 5. 2024
Posledná aktualizácia: 6. 5. 2024 11:25