ANALÝZA OKOLIA SKLÁDKY POTVRDILA BEZPEČNOSŤ

ANALÝZA  OKOLIA  SKLÁDKY  POTVRDILA  BEZPEČNOSŤ 1 Mesto Stupava dalo vypracovať analýzu rizika znečistenia územia skládky odpadov, ktorej výsledky ukázali, že v skúmanom území nie je environmentálne riziko.

Počas vykonaného prieskumu bolo urobených 8 prieskumných vrtov a 2 hydrogeologické vrty, vyhodnotených bolo spolu 25 vzoriek. Nepreukázalo sa znečistenie pôdy, podzemných vôd či povrchovej vody. Lokálne boli zistené znečisťujúce látky z povrchového priesaku do monitorovacích vrtov. Priesak bol sanovaný a zastavený zlepšením čerpania vôd z telesa skládky na čističku odpadových vôd. V skúmanom území tak nebolo preukázané riziko šírenia sa znečisťujúcich látok do podzemnej vody a s podzemnou vodou, rovnako tak nehrozí ani kontaminácia povrchovej vody v Stupavskom potoku. V skúmanom území zároveň nehrozia obyvateľom alebo pracovníkom skládky žiadne významné zdravotné riziká. Zistenia monitoringu budú doručené Slovenskej inšpekcii životného prostredia za účelom získania celkového obrazu o stave skládky pred jej rekultiváciou a po nej, rovnako tak v súvislosti s následnou starostlivosťou a monitoringom.

Vytvorené: 29. 6. 2022
Posledná aktualizácia: 29. 6. 2022 12:07