JEDNOTNÝ POSTOJ KRAJA: BEZ EURÓPSKYCH PEŇAZÍ BUDEME STÁLE BOHATÝ REGIÓN IBA NA PAPIERI Bratislavský samosprávny kraj, Hlavné mesto SR Bratislava a 89 zástupcov miest a obcí deklarujú spoločný postoj v tom, že kraj potrebuje viac európskych peňazí.

Apelujú na európske inštitúcie, aby schválili presun alokácie na projekty v Bratislavskom kraji.

„Bratislavský región je bohatý iba na papieri. Spoločne, s našimi 89-imi samosprávami, preto v Bruseli voláme po spravodlivom navýšení alokácie pre náš kraj na roky 2021 – 2027. Bez európskych financií totiž nedokážeme realizovať kľúčové projekty v oblastiach ako sú doprava, životné prostredie, školstvo, sociálne veci či zdravotníctvo,” priblížil Juraj Droba, predseda BSK.

Samosprávy totiž nie sú schopné v rámci vlastných rozpočtov vyčleniť dostatočné množstvo finančných prostriedkov na kľúčové projekty.

Včera 16. decembra 2021 prebehlo kľúčové rokovanie predsedu vlády Eduarda Hegera a podpredsedníčky vlády Veroniky Remišovej s Európskou komisiou a komisárskou Elisou Ferreire o transfere a flexibilite európskych zdrojov pre BSK v novom programovom období.

Zdroj: BSK

Vytvorené: 17. 12. 2021