KRÁTKE ZHRNUTIE CELOPLOŠNÉHO TESTOVANIA V STUPAVE

KRÁTKE ZHRNUTIE CELOPLOŠNÉHO TESTOVANIA V STUPAVE Cez víkend 31.10. a 1.11.2020 bolo v Stupave otestovaných na ôsmich odberových miestach celkovo 8283 osôb, z toho pozitívne testy malo 60 osôb, čo predstavuje 0,72%.

Najviac testov sa počas víkendu zrealizovalo na mestskom úrade (do súhrnu je zarátaných aj 241 testov klientov a zamestnancov Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov Kaštieľ, ktorí sa testovali vo vlastnej réžii) a v športovej hale (vysoký počet testovaných zaistili súbežne dve odberové miesta počas soboty). Najviac pozitívne testovaných bolo na futbalovom štadióne (13), o jednu osobu menej na mestskom úrade a prvú trojku uzatvárala športová hala. Najmenej pozitívnych testov hlásilo pracovisko v Máste.

Okrem občanov s trvalým pobytom v Stupave sa na jednotlivé odberové miesta dostavili aj občania s trvalým pobytom v okolitých obciach (Marianka, Borinka, Zohor, Lozorno, Jablonové), ale aj občania z iných okresov, krajov či regiónov (najviac z Bratislavy, ale testy podstúpili aj osoby z okresu Košice, Trenčín, Považská Bystrica, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Komárno, Dunajská Streda, Lučenec, Martin, Nitra, Pezinok a i.). Početné zastúpenie mali aj cudzí štátni príslušníci (najčastejšie z Ukrajiny, Vietnamu a Ruska) a osoby s povolením na pobyt z dôvodu zamestnania alebo zlúčenia rodiny.

Podiel pozitívnych testov v okrese Malacky dosiahol 0,52% z celkového počtu testovaných osôb (o 0,20% menej ako v Stupave). Pre obyvateľov okresu a samosprávy to znamená, že sa druhému kolu testovania vyhnú (výnimka platí pre okresy, kde bol podiel pozitívnych nižší ako 0,7%).  Vo všetkých okresných mestách budú k dispozícii odberové miesta vyhradené na testy antigénmi pre všetkých, ktorí o takéto testy prejavia záujem.

Ilustračná fotografia: iXimus, pixabay.com

Vytvorené: 3. 11. 2020