MATERSKÉ ŠKOLY A 1. STUPEŇ ZŠ PLÁNUJEME PO PRÁZDNINÁCH OTVORIŤ

MATERSKÉ ŠKOLY A 1. STUPEŇ ZŠ PLÁNUJEME PO PRÁZDNINÁCH OTVORIŤ V súlade s aktuálnym uznesením vlády, rozhodnutím ministra školstva a usmernením podľa covid automatu mesto Stupava plánuje k 8.3.2021 pokračovať v prevádzke školských zariadení.

V súlade s aktuálnym uznesením vlády, rozhodnutím ministra školstva, usmernením podľa covid automatu a stabilizovanou pandemickou situáciou v meste Stupava, mesto Stupava ako zriaďovateľ základnej školy, základnej umeleckej školy a štyroch materských škôl ponecháva od 8. marca 2021 v tom istom rozsahu ako pred jarnými prázdninami:

a) prevádzku v štyroch materských školách (MŠ Hviezdoslavova, MŠ J. Kráľa, MŠ Marcheggská a MŠ Ružová),

b) prezenčnú formu vyučovania žiakov 1. stupňa ZŠ kpt. Nálepku v Stupave,

c) prezenčnú formu vyučovania žiakov 1. stupňa Základnej umeleckej školy v Stupave (len individuálnu výučbu v hudobnom odbore, okrem dychových nástrojov a spevu, pre žiakov 1. až 4. ročníka základnej školy, príp. podľa dohody s vyučujúcim - pre bližšie informácie je potrebné kontaktovať ZUŠ),

d) prevádzku školského klubu detí,

e) prevádzku školskej jedálne,

za dodržania stanovených hygienických opatrení.

Aktuálne čakáme na vyhodnotenie interného prieskumu v jednotlivých školských zariadeniach, tiež na možnosti personálneho zabezpečenia v nich. Dovoľujeme si upozorniť dotknutých zákonných zástupcov, že z prevádzkových dôvodov (karanténne opatrenia, nedostatok pedagogického personálu a pod.) je v kompetencii vedenia príslušného školského zariadenia rozhodnúť o zmene prevádzky a v tom prípade postupovať podľa rozhodnutia ministra školstva, teda

1. pokračovať v prevádzke materských škôl prednostne pre deti zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce,

2. pokračovať v prezenčnej výučbe na 1. stupni základných škôl prednostne pre žiakov, ktorí sú deťmi zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce, alebo pre žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu.

Vyučovanie pre žiakov druhého stupňa bude prebiehať len pre žiakov 5. až 9. ročníka, ktorým neumožňujú podmienky prístup k dištančnému vzdelávaniu (vyučovanie bude prebiehať v skupinkách jedného pedagogického zamestnanca a najviac piatich žiakov).

V prípade, ak sa u niektorých žiakov alebo zamestnancov vyskytne pozitivita na ochorenie Covid-19, bude sa postupovať na základe epidemiologického vyšetrovania a usmernenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava.

Podľa informácií, ktoré zatiaľ máme od vedenia dotknutých školských zariadení, MŠ J. Kráľa v Stupave bude od 8. do 21. marca 2021 v čiastočne obmedzenej prevádzke, a to nasledovne:

• V plnej prevádzke pre všetky deti dopoludnia.
  • Na popoludnie len pre deti pracujúcich rodičov a rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre.

To znamená, že nezamestnaní rodičia a rodičia na materskej a rodičovskej dovolenke si vyzdvihnú deti v čase medzi 12.00 a 12.30 hod.

K uvedenému obmedzeniu prevádzky materskej školy pristúpilo vedenie materskej školy z dôvodu nedostatočnej kapacity pedagogických zamestnancov.

Podobný problém hlási aj MŠ Ružová, podrobné informácie zatiaľ nemáme k dispozícii.

Odporúčame všetkým dotknutým sledovať webové stránky príslušných školských zariadení a pre bližšie informácie kontaktovať „svoju“ materskú či základnú školu.

Rozhodnutie ministra školstva: pdf

Ilustračná fotografia: Alexandra_Koch, pixabay