NA HLAVNEJ PRIBUDLI DVA GAŠTANY

NA HLAVNEJ PRIBUDLI DVA GAŠTANY 1 Pri oprave chodníka na Hlavnej ulici boli vytvorené dve nové stanoviská, na ktorých pribudli pagaštany konské.

Svojou korunou budú vytvárať tieň a pomáhať ochladzovať ulicu počas horúcich letných dní. Veríme, že sa novým stromom bude dariť rovnako, ako ich starším kolegom. Väčšia výsadba stromov nebola možná z dôvodu prebiehajúcich sietí v tejto časti chodníka. Mesto rieši starostlivosť o pagaštany každoročne aj ošetrením proti škodcovi ploskáčikovi pagaštanovému, ktorý spôsobuje oslabovanie stromov vedúce k napadnutiu hubovým ochorením a následne až k ich devastácii. Aj vďaka nemu nám naďalej robia tieto majestátne stromy spoločnosť po celej Stupave. Celkovo bolo v meste Stupava v rokoch 2019-2022 vysadených 193 stromov.

Vytvorené: 3. 8. 2022
Posledná aktualizácia: 3. 8. 2022 12:22