OBNOVA KAŠTIEĽSKEHO PARKU JE O KROK BLIŽŠIE

OBNOVA KAŠTIEĽSKEHO PARKU JE O KROK BLIŽŠIE Národná kultúrna pamiatka v srdci Stupavy, Kaštieľsky park, je o krok bližšie k svojej obnove. BSK oznámil, že vybral realizátora na vypracovanie projektovej dokumentácie.

Národná kultúrna pamiatka v srdci Stupavy, Kaštieľsky park, je o krok bližšie k svojej obnove. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) oznámil, že vybral realizátora na vypracovanie projektovej dokumentácie a zabezpečenie autorského dozoru pre realizáciu jeho komplexnej obnovy.

Víťaz zákazky tak zabezpečí napríklad projekčné práce, dendrologický prieskum, grafický koncept parku či koncepčnú štúdiu a projekt náhradnej výsadby. Na celkovej revitalizácii parku sa dohodol primátor mesta Stupavy a poslanec BSK Martin Smeja s predsedom BSK Jurajom Drobom na rokovaniach v roku 2019.

Predpokladaný termín realizácie je rok 2023. Tešíme sa, že sa parku vzhľadom na svoju históriu a dôležitosť pre obyvateľov mesta dostáva zaslúžená pozornosť.

O ďalšom vývoji obnovy vás budeme, samozrejme, informovať.

Vytvorené: 9. 12. 2021
Posledná aktualizácia: 9. 12. 2021 11:44