POKRAČUJEME VO VÝSADBE

POKRAČUJEME VO VÝSADBE 1 V týchto dňoch prebehla výsadba trvalkových kobercov pod stromami na Trojičnom námestí, ktorá nadväzuje na výsadbu z minulého roka na Hlavnej ulici.

Stupava tak vďaka úspešnému projektu "Výsadba a revitalizácia zelene v meste Stupava", ktorý bol podporený z Bratislavskej regionálnej a dotačnej schémy, získa novú zeleň pod 13 stromami v centrálnej zóne. Výsadba bude pokračovať levanduľovým záhonom a tzv. zlatým dažďom pri križovatke ulíc Hlavná a Zdravotnícka. Revitalizácia čaká aj park M. R. Štefánika, kde okrem úpravy aktuálnych drevín pribudnú cibuľoviny, lavička či odpadkový kôš, čím vznikne pre okoloidúcich nový priestor pre oddych počas prechádzok centrom mesta. Aj takýmito krokmi chce mesto podporiť aktívny život v centrálnej mestskej zóne a reagovať na rozmanité klimatické výzvy.

Vytvorené: 20. 7. 2022
Posledná aktualizácia: 20. 7. 2022 14:24