PRE STUPAVU SA PRIPRAVUJE NOVÉ AUTOBUSOVÉ SPOJENIE

PRE  STUPAVU  SA  PRIPRAVUJE  NOVÉ  AUTOBUSOVÉ  SPOJENIE 1 Mesto Stupava v spolupráci s Bratislavskou integrovanou dopravou  a Bratislavským samosprávnym krajom pripravuje pre svojich obyvateľov nové autobusové spojenie.

Po finálnom schválení BSK a doriešení technických podmienok, by mala linka č. 216 od septembra 2022 premávať v rámci Stupavy a následne do Marianky a Záhorskej Bystrice a to od skorých ranných do večerných hodín. Toto spojenie bude znamenať pre obyvateľov aj zavedenie malej vnútromestskej dopravy. Je totiž v pláne sprevádzkovať zastávky Autobusová stanica, Krížna, Bočná, Dlhá, Okružná a Základná škola. Od nej bude spoj pokračovať cez Mást do Marianky, Záhorskej Bystrice a späť. Výhľadovo je mesto v rokovaní s prevádzkovateľom dopravy na rok  2023 aj ohľadne spoju smerom do Devínskej Novej Vsi až po nemocnicu Bory. O všetkých podrobnostiach vás budeme priebežne informovať.

Vytvorené: 18. 2. 2022
Posledná aktualizácia: 18. 2. 2022 11:52