PREKROČILI SME HRANICU 7000

PREKROČILI SME HRANICU 7000 Ku dnešnému dňu sa zatiaľ sčítalo 7000 obyvateľov Stupavy.

Prečo je dôležité sčítať sa?

Výsledky sčítania nám môžu slúžiť ako podklad pri čerpaní eurofondov, od počtu trvalo bývajúceho obyvateľstva na území mesta závisí aj výška podielových daní pre obec. Údaje o obvyklom pobyte môžu zreálniť a zaktualizovať mnohé požiadavky obcí k zlepšeniu kvality života pre obyvateľov. Od vekovej štruktúry obyvateľstva na území obce závisí plánovanie počtu miest v materských školách, v základných školách, plánovanie služieb pre seniorov.

Dokedy sa môžem sčítať?

Elektronické sčítanie prebieha do 31. marca 2021. Do tohto termínu sa môže sčítať každý občan sám, povinnosť sčítať neplnoletú osobu má jej zákonný zástupca.

Všetky potrebné informácie, ako aj sčítací formulár, nájdete na www.scitanie.sk.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa sčítali v priebehu prvých dvoch týždňov.

Vytvorené: 1. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 1. 3. 2021 14:23