PRIESKUM NÁZOROV OBČANOV STUPAVY K PROJEKTU HABÁNKY

PRIESKUM NÁZOROV OBČANOV STUPAVY K PROJEKTU HABÁNKY Dovoľujeme si vás požiadať o vyjadrenie názoru k projektu Habánky. Viac informácií v príspevku.

Vážení občania,

v mesiaci október 2020 bola mestu Stupava doručená písomná ponuka spoločnosti BEL-HOUSE, a. s., na realizáciu projektu Habánky (lokalita Háje), t. j. projektu investičnej výstavby lokalizovanej v katastri mesta západne od  Stupavy za diaľnicou D2 smerom k rakúskej hranici. Zároveň v  ten istý mesiac bola mestu doručená petícia občanov žiadajúca zablokovanie akejkoľvek výstavby v tejto lokalite vzhľadom na presvedčenie občanov o ťažkom dopade tejto investície na dopravu a životné prostredie. Základné detaily projektu Habánky si môžete pozrieť tu, petíciu a jej argumenty nájdete tu.

Vedenie mesta vychádza z presvedčenia, že k budúcemu rozvoju mesta, k prijatiu alebo odmietnutiu akejkoľvek ponuky na investičnú výstavbu, prípadne k budúcim zmenám územného plánu mesta by sa v prvom rade mali vyjadriť samotní občania, ktorí jediní majú zvrchované právo rozhodnúť, ako si budúcnosť svojho mesta predstavujú. Žiadny investičný rozvoj bez ohľadu na hodnotu ponuky by sa teda nemal realizovať pokútnym a utajeným spôsobom, ale transparentným spôsobom na základe verejnej diskusie, kde sa v najvyššej miere pri rozhodovaní berie do úvahy názor a želanie občanov mesta.

Napriek tomu, že vedenie mesta plánuje v budúcnosti k tejto téme zvolať verejné zhromaždenie občanov, kde bude možné vyjadriť svoj názor aj hlasovaním, sme v tejto fáze pre vás pripravili krátku anketu pozostávajúcu z dvoch otázok.

V prvej otázke môžete vyjadriť názor, či súhlasíte s tým, aby sa projekt Habánky v meste realizoval. Poprosíme vás o krátku odpoveď vyznačením jednej zvolenej možnosti: áno, nie, neviem sa vyjadriť. Následne vás poprosíme o stručné vyjadrenie vášho názoru, prečo ste podporili vami zvolenú možnosť, teda prečo ste za projekt, resp. prečo ste proti nemu, resp. prečo na túto otázku neviete odpovedať. Vaše odpovede budú veľmi dôležité z hľadiska prezentácie argumentov v prospech alebo v neprospech daného riešenia. Všetky argumenty budú starostlivo vyhodnotené, ako nezávislými odborníkmi, tak aj vedením mesta a odbornými útvarmi mesta a môžeme vás ubezpečiť, že mesto Stupava bude svojich občanov počúvať a nechá si od nich poradiť.

V prípade, ak by z verejnej diskusie, prípadne zo záverov zhromaždenia obyvateľov nevyšiel jednoznačný záver v prospech alebo v neprospech jednej alternatívy riešenia, zvážime tiež možnosť vyhlásenia referenda na túto otázku. Výsledky referenda bude vedenie mesta plne rešpektovať a vyzve na to aj poslancov mestského zastupiteľstva, bez ohľadu na to, či sa dosiahne potrebná 50%-ná väčšina účasti na referende alebo nie.

Dotazník nájdete na odkaze https://www.survio.com/survey/d/A3Y1P5P5Y7U4P5U3D oddnes 11. novembra do 31. decembra 2020.

Do dotazníka sme doplnili aj povinnosť uviesť meno, priezvisko a bydlisko v rámci Stupavy (aspoň ulicu). Vyplnením dotazníka vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov na uvedené účely (vyhodnotenie dotazníka - prieskum názorov občanov Stupavy k projektu Habánky).

Prieskum vyhlásilo mesto Stupava.

Ďakujeme za váš čas a vyjadrenie názoru.

Vytvorené: 11. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 23. 11. 2020 8:58