PRIPOMENULI SME SI OSLOBODENIE STUPAVY

PRIPOMENULI SME SI OSLOBODENIE STUPAVY Stupava si 5. apríla pripomína 79. výročie oslobodenie mesta od fašizmu.

Dnes pred poludním sa konala pietna spomienka pri pamätníku Kvet vďaky pred kultúrny domom, ktorý je pripomienkou oslobodenia a pamiatkou zosnulých vojakov Červenej armády, ale aj Stupavčanov, ktorí zomreli počas oslobodenia.

Po úvodnom príhovore primátora mesta postupne položili k pamätníku vence zástupcovia mesta Stupavy, Jednoty dôchodcov a Klubu seniorov Pohoda,  ZO Slovenských protifašistických bojovníkov, Červeného kríža, ZO Slovenského zväzu záhradkárov a Slovenského zväzu telesne postihnutých.

Následne sa časť prítomných presunula aj k hrobu sovietskych vojakov na Obore, kde položili kvety a vzdali úctu padlým vojakom.

Foto: Peter Kubička

Vytvorené: 5. 4. 2024