PRIPOMENULI SME SI VÝROČIE OSLOBODENIA STUPAVY

PRIPOMENULI SME SI VÝROČIE OSLOBODENIA STUPAVY Dnes 7. apríla 2021 v dopoludňajších hodinách si predstavitelia mesta a zástupcovia niektorých miestnych organizácií pripomenuli výročie oslobodenia Stupavy.

Po úvodnom príhovore primátora mesta postupne položili k pamätníku pri kultúrnom dome vence zástupcovia mesta Stupavy, Jednoty dôchodcov a Klubu seniorov Pohoda,  ZO Slovenských protifašistických bojovníkov, Červeného kríža a Mestského kultúrneho a informačného centra.

Pred 76 rokmi 5. apríla v ranných hodinách prenikli smerom od Borinky do Stupavy ruskí vojaci, ktorí po bojoch obsadili mesto. Okrem vojakov padli v týchto bojoch aj deviati občania Stupavy a Mástu. Po 30 rokoch od tejto udalosti im pomocou stupavskej cementárne bol odhalený pamätník, ktorý predstavuje Kvet vďaky. Vďaky za to, že položili svoje životy v prospech slobody mesta a ostatných občanov. Jeho autorom bol tiež stupavský rodák, výtvarník Milan Spál, čo ešte viac prehlbuje myšlienku a spätosť monumentu s naším mestom.

Česť ich pamiatke.

Vytvorené: 7. 4. 2021