PRÍSTAVBA TROYEROVEJ KÚRIE JE POŠKODENÁ

PRÍSTAVBA  TROYEROVEJ  KÚRIE  JE  POŠKODENÁ 1 Mestská polícia Stupava v uplynulých dňoch vyšetrovala páchateľa, ktorý poškodil, rozoberal a pokúšal sa odviezť  časti obvodového múra prístavby Troyerovej kúrie.

Týmto konaním vznikol otvor a následne trhliny na konštrukcii budovy, preto dalo mesto posúdiť jej stav statikovi. Ten konštatoval, že posudzovaný objekt je dlhšiu dobu v havarijnom technickom stave, teraz sa však môže samovoľne zrútiť a preto je potrebné ho odstrániť. Aktuálne je na mieste mobilné oplotenie, ktoré má zabrániť prístupu k budove, prosíme vás o jeho rešpektovanie a o zvýšenú opatrnosť v tomto mieste. Poškodená prístavba bude v lete odstránená. Pôvodná Troyerova kúria zostane zachovaná a bude zrekonštruovaná ako plánovaná súčasť nového projektu Základnej umeleckej školy a Troyerovho námestia.

Vytvorené: 15. 6. 2022
Posledná aktualizácia: 15. 6. 2022 15:47