SEPARUJME OLEJ EFEKTÍVNE

Zberná nádoba na kuchynský olej Stupava stráca množstvo vyseparovaného oleja. Dôvodom je nesprávna separácia zo strany občanov a znečistené zberné nádoby. Takýmto neefektívnym separovaním oleja, si zbytočne znižujeme mieru vytriedenosti.

V septembri tohto roku, boli po našom meste rozmiestnené nádoby šedej farby slúžiace
na zber kuchynského oleja. Tieto nádoby nám pomáhajú mať lepšiu dostupnosť a možnosť separácie tohto odpadu.

Na zber je vhodný akýkoľvek kuchynský olej a živočíšny tuk po vyprážaní, z fritéz, ale aj taký, ktorý slúžil ako nálev potravín (zelenina, ryby, syry). Dôležité je zbierať čistý olej. Najlepšie je ho zliať cez sitko do čistej a suchej PET fľaše alebo originálneho obalu.

V poslednej dobe, zberné nádoby na olej bývajú často znečistené iným odpadom, ako tým na ktorý sú prioritne určené. Mestu Stupava následne zberová spoločnosť odmietne vyviesť nádobu, pretože je znečistená a mesto ju musí na vlastné náklady dať vyčistiť.

Do nádoby na zberný olej nepatrí iný kuchynský odpad, drogéria, nápojové kartóny od mlieka, či smotany a ani akékoľvek obaly so zvyškami potravín, aj keď tukovej konzistencie.

Týmto apelujeme na obyvateľov mesta Stupava, aby sa správali zodpovedne a neznečisťovali nádoby iným odpadom, ktorý tam nepatrí.

Ďakujeme.

Vytvorené: 6. 2. 2023