STRETNUTIE PARTNEROV PROJEKTU INTERREG BORDEX

STRETNUTIE  PARTNEROV  PROJEKTU  INTERREG  BORDEX 1 Zástupcovia Stupavy sa zúčastnili na stretnutí partnerov Interreg projektu BORDEX v rakúskom Marcheggu.

Cieľom projektu je intenzívnejšia prezentácia turistickej ponuky regiónov na oboch stranách rieky Moravy, teda regiónov Marchfeld a Dolné Záhorie.  K tomu určite prispeje aj plánované otvorenie nového cyklomostu Marchegg – Vysoká pri Morave a Dolnorakúska krajinská výstava na zámku Marchegg. Od mája do novembra tak môžu Stupavčania navštíviť výstavu v zrekonštruovanom zámku zameranú na históriu a vzťah medzi človekom a prírodou aj priamo na bicykli. Oba prihraničné regióny takto získajú veľmi blízke prepojenie, vďaka ktorému sa môžeme tešiť na spoznávanie regiónov a na vzájomnú spoluprácu pri rozmanitých kultúrnych, športových či ekologických aktivitách.

Vytvorené: 25. 3. 2022
Posledná aktualizácia: 25. 3. 2022 12:08