STUPAVA VYHLÁSILA VEREJNÉ OBSTARÁVANIE NA REKONŠTRUKCIU VEREJNÉHO OSVETLENIA

STUPAVA VYHLÁSILA VEREJNÉ OBSTARÁVANIE NA REKONŠTRUKCIU VEREJNÉHO OSVETLENIA 1 V Stupave bol v roku 2019 spustený audit verejného osvetlenia a po zhodnotení stavu bola následne v roku 2020 pripravená prvá projektová dokumentácia na komplexnú rekonštrukciu verejného osvetlenia v celom meste.

Tá bola upravená podľa doručených pripomienok a dopracovaná v roku 2021. V auguste 2022 bolo následne vyhlásené verené obstarávanie, ktorého predmetom je rekonštrukcia, modernizácia a následná prevádzka verejného osvetlenia v meste. Rekonštrukcia bude prebiehať formou garantovanej energetickej služby (GES), celé osvetlenie bude riešené formou inteligentnej LED technológie s prípravou na pripojenie SMART zariadení v budúcnosti. Tie budú schopné snímať parametre ovzdušia, teploty, vlhkosti, osvetlenia, prachu, UV žiarenia a spracovávať dáta o doprave. Kompletne budú vymenené svietidlá, výložníky, rozvody, rozvádzače, na mnohých miestach stĺpy, rovnako sa budú pridávať ďalšie svetelné body. Realizátor rekonštrukcie bude garantovať úsporu na spotrebe elektrickej energie až do výšky 50 % a z týchto úspor sa bude počas 10 rokov časť tejto investície splácať. Samotné obstarávanie sa odhaduje v trvaní na 5 až 6 mesiacov, práce by tak mohli podľa jeho výsledku začať v úvode budúceho roka, hodnota zákazky je 1 457 000.-€ bez DPH.

Vytvorené: 30. 9. 2022
Posledná aktualizácia: 30. 9. 2022 8:50