STUPAVSKÉ BLESKOVKY 12

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 12 Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste za uplynulý týždeň (22.-28.3.2021).

✅   Zasadalo mestské zastupiteľstvo, ktoré prerokovalo 13 bodov programu.

✅   Do nedele 28. marca sa sčítalo 84% občanov Stupavy.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava sa venovali inštalácii dopravného značenia, oprave chodníkov či ciest a opätovnému likvidovaniu čiernych skládok odpadu. Nezabudli ani na jarnú kvetinovú výzdobu hlavných ťahov v meste či ošetrenie trávnatých plôch pred novou sezónou.

✅ Mestské kultúrne a informačné centrum rozbehlo spoluprácu s Kultúrnym fórom: pri príležitosti vydania publikácie k 90. výročiu výstavby Stupavskej cementárne v spolupráci s Kultúrnym fórom pripravili aj limitovanú edíciu odznakov. Svojím stvárnením nadväzujú na odznaky, ktoré podnik v priebehu svojej existencie vydával.

Ak máte záujem o tento odznak, napíšte elektronickú správu na adresu odznak@kulturneforum.sk. Vzhľadom na obmedzený počet kusov odznakov rešpektujte, prosím, možnosť objednať si na jedno meno len jeden kus. V potvrdzujúcej rezervačnej správe od Kultúrneho fóra obdržíte informáciu, kedy si budete môcť odznak vyzdvihnúť. Miesto vyzdvihnutia odznaku je Mestská knižnica Ruda Morica v Stupave. Odznak získate bezplatne alebo aj za dobrovoľný príspevok, ktorým podporíte aktivity týkajúce sa prezentácie stupavských pamätihodností.

V kultúrnom dome a v priestoroch knižnice budú v predaji aj pohľadnice, ktoré vyšli z dielne Kultúrneho fóra.

✅  Mestská polícia kontrolovala dodržiavanie opatrení ÚVZ SR a vlády so zameraním na nosenie rúšok, respirátorov, zákaz vychádzania a dodržiavanie opatrení týkajúcich sa prevádzok. Celkom zistili 11 priestupkov, z toho riešili v blokovom konaní 1 priestupok, 10 priestupkov riešili napomenutím. Príslušníci MsP zabezpečovali sobotné testovanie v športovej hale pri ZŠ kpt. Nálepku. Hliadky MsP zabezpečovali v ranných hodinách bezpečný prechod detí na priechodoch pre chodcov pri ZŠ na Hlavnej, Školskej a Zdravotníckej ulici. Okrem toho riešili aj niekoľko priestupkov proti občianskemu spolunažívaniu, ku ktorým došlo pred MOM na Agátovej 7. Hliadky MsP zistili jednu skládku nebezpečného odpadu, ktorú fotograficky zadokumentovali a odstúpili na referát životného prostredia.

Vytvorené: 1. 4. 2021
Posledná aktualizácia: 1. 4. 2021 10:51