STUPAVSKÉ BLESKOVKY 14

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 14 Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste za uplynulý týždeň (5.-11.4.2021).

✅ Mesto si pripomenulo výročie oslobodenia Stupavy. Zástupcovia vedenia mesta a niektorých organizácií sa stretli pri pamätníku Kvet vďaky (o pietnej spomienke sme informovali aj v osobitnom príspevku).

✅ Mestská knižnica Ruda Morica spustila oddnes predaj nových pohľadníc, vďaka Fondu na podporu umenia pribudli do políc ďalšie knihy (malú ochutnávku nových titulov zverejníme samostatne).

✅ Mestská polícia kontrolovala dodržiavanie opatrení ÚVZ SR so zameraním na nosenie rúšok, respirátorov, zákaz vychádzania a dodržiavanie opatrení týkajúcich sa prevádzok. Celkom zistila 18 priestupkov, z toho riešila v blokovom konaní 3 priestupky, 15 priestupkov riešila napomenutím. Hliadky MsP zabezpečovali v ranných hodinách bezpečný prechod detí na priechodoch pre chodcov pri základnej škole na Hlavnej, Školskej a Zdravotníckej ulici. Na základe požiadavky záchrannej zdravotnej služby zasahovali pri záchrane života ženy po jej pravdepodobnom pokuse o otrávenie požitím množstva liekov. Okrem toho asistovali hasičom pri lokalizácii a likvidácii požiaru pri skládke odpadu v Stupave.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava pokračovali v oprave ciest na frekventovaných úsekoch, nechýbalo jarné upratovanie chodníkov a trávnikov. K Vachálkovmu rybníku pristavili veľkokapacitný kontajner, do ktorého mohli občania nakopiť odpad, ktorý vyzbierali v rámci vychádzky v prírode. Dva kontajnery pohltili takmer dve tony odpadu.

Vytvorené: 14. 4. 2021
Posledná aktualizácia: 14. 4. 2021 16:20