STUPAVSKÉ BLESKOVKY 16

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 16 Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste za uplynulý 16. týždeň (19. – 25.4.2021).

✅ V stredu 21. apríla prebehlo stretnutie s pracovníkmi spoločnosti PS in, a. s., ktorá bude realizovať v areáli základnej školy nadstavbu panelovej budovy školy (tzv. „novej“ budovy školy). Na stretnutí sa prediskutovala organizácia prác na nadstavbe, vjazd a umiestnenie strojov, zloženie materiálu a podobne. Z dôvodu nadstavby bude nutné aj odstránenie niektorých drevín v priamom kontakte s budovou školy smerom od Školskej ulice. Práce na nadstavbe školy sa začnú 12. júna 2021.

✅ Zamestnanci Mestského kultúrneho a informačného strediska v Stupave si symbolicky pripomenuli Deň Zeme a dosadili kríky do živého plotu v blízkosti kultúrneho domu, vyzbierali odpadky a v podobných činnostiach budú pokračovať v závislosti od počasia aj v ďalších dňoch.

✅ Knihovníci Mestskej knižnice Ruda Morica v Stupave taktiež pri príležitosti Dňa Zeme skrášlili záhradu a predzáhradku knižnice, vyčistili okolie stojiska smetných nádob, vytrhali burinu a ostrihali rastlinky. Fotogalériu sme priniesli v utorok v samostatnom príspevku.

✅ Mestská polícia zabezpečovala v ranných hodinách bezpečný prechod detí na priechodoch pre chodcov pri základnej škole na Hlavnej, Školskej a Zdravotníckej ulici. Príslušníci mestskej polície zadržali jednu osobu pôvodom z Maroka, ktorá sa pohybovala na Hlavnej ulici. Osoba bola odovzdaná príslušníkom úradu hraničnej a cudzineckej polície k ďalším potrebným úkonom. Mestskí policajti dohliadali aj na plynulý priebeh testovania žiakov a rodičov v školskej športovej hale, tiež zistili dva vraky motorových vozidiel, na ktoré umiestnili výzvu na ich odstránenie v lehote 60 dní.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb sa venovali v uplynulom týždni oprave chodníkov, osádzaniu dopravných značiek a odštartovali aj sezónu kosenia. Na ďalšie spracovanie odovzdali zo zberného dvora použité pneumatiky a podrvený zelený odpad, nechýbajú ani dva nové smetné koše v gaštanovej aleji v parku. Opäť zlikvidovali niekoľko skládok odpadu a nezabúdajú ani na priebežné čistenie ulíc mesta, parku či polievanie kvetinovej výzdoby.

Vytvorené: 29. 4. 2021
Posledná aktualizácia: 29. 4. 2021 13:16