STUPAVSKÉ BLESKOVKY 17

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 17 Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste za uplynulý 17. týždeň (26.4.– 2.5.2021).

✅ Zasadala mestská rada, ktorá prerokovala 26 bodov a schválila program mestského zastupiteľstva na 6.5.2021.

✅ Mesto Stupava a Vodárne a kanalizácie Stupava rokovali s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou za účelom rekonštrukcie vodovodov na Zdravotníckej, Budovateľskej a Bezručovej ulici, na časti Kúpeľnej a Hlavnej ulice v roku 2022.

✅ Mesto Stupava v spolupráci s MI Basketbalovou akadémiou pripravuje revitalizáciu spevnenej asfaltovej plochy v areáli základnej školy za účelom vytvorenia dvoch basketbalových vonkajších ihrísk.

✅ Zamestnanci Mestského kultúrneho a informačného centra v Stupave pokračovali v čistení okolia kultúrneho domu od odpadkov a vysadili kvety do kvetináčov v areáli Sedliackeho dvora. Rozbehli komunikáciu ohľadom spoluprác s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu a Nadáciou Pontis.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava sa venovali popri tradičných činnostiach aj orezom nebezpečných alebo poškodených konárov či likvidácii čiernych skládok. Na frekventovaných miestach v mestečku nainštalovali kvetinovú výzdobu, o skrášlenie mesta sa postarali cez víkend aj dobrovoľníci, ktorým pristavili veľkokapacitný kontajner na odpadky z okolia parku.

✅ Mestská polícia zadržala jedného nelegálneho migranta, ktorý sa pohyboval po Hlavnej ulici v Stupave. Zadržanú osobu si prevzal Úrad hraničnej a cudzineckej polície so sídlom v Trnave. Hliadky MsP zabezpečovali v ranných hodinách bezpečný prechod detí na priechodoch pre chodcov pri základnej škole na Hlavnej, Školskej a Zdravotníckej ulici. Príslušníci MsP riešili v jednom prípade útok psa na človeka a zadokumentovali dva vraky vozidiel.

Vytvorené: 7. 5. 2021
Posledná aktualizácia: 14. 5. 2021 9:57