⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 25 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 25 ⚡️⚡️⚡️ 1 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 25. týždeň (20.-26.6.2022).

✅ Mesto Stupava dalo vypracovať analýzu rizika znečistenia územia skládky odpadov. Výsledky ukázali, že v skúmanom území nie je environmentálne riziko ani nehrozia obyvateľom či pracovníkom skládky významné zdravotné riziká. Nepreukázalo sa znečistenie pôdy, podzemných vôd či povrchovej vody, rovnako tak nehrozí ani kontaminácia povrchovej vody v Stupavskom potoku.

✅ Zasadala Mestská rada, ktorá sa venovala aj správe o plnení programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta, komunitného plánu či výkonu opatrovateľskej služby za rok 2021, informovala o petícii za za zmenu volebných obvodov a zníženie počtu poslancov a prejednávala prevody či prenájmy majetku a vecné bremená.

✅ Ukončený bol kurz slovenského jazyka pre ukrajinských odídencov, ktorý prebiehal v pastoračnom centre Pastoračko pri Farskom úrade. Slovenčinu sa učili prevažne matky detí, o ktoré bolo počas neho postarané v detskom kútiku. Ďakujeme lektorkám slovenčiny Jane Ivančíkovej a Jarmile Škrovanovej, aj pani Mazanovej za sprievodný program pre deti.

✅ Verejnoprospešné služby sa venovali okrem bežných prác aj opravám výtlkov, odstraňovaniu čiernych skládok či čisteniu cyklotrasy od popadaných konárov a nánosov po dažďoch.

✅ Mestská polícia zadokumentovala nepovolenú rozkopávku na Kúpeľnej ulici a asistovala pri nahlásenom požiari skládky odpadu. V dvoch prípadoch riešila priestupok proti občianskemu spolunažívaniu, rovnako tak priestupky v statickej doprave. Na Dňoch mestských organizácií zabezpečovali príslušníci a príslušníčky MsP ukážky prác pre návštevníkov.

✅ MKIC zorganizovalo pri Kultúrnom dome Deň mestských organizácií, na ktorom odprezentovali svoju činnosť Verejnoprospešné služby, Mestská polícia, Vodárne a kanalizácie, Dobrovoľný hasičský zbor, mesto Stupava a Mestské kultúrne a informačné centrum. Vo veľkej sále Kultúrneho domu sa uskutočnil koncert Základnej umeleckej školy v Stupave, ktorý bol  určený pre deti z materských škôl.

✅ Členovia Dobrovoľného hasičského zboru boli vyslaní k nahlásenému požiaru v areáli skládky – zberného dvora, na Mierovej ulici v Stupave. Po príchode na miesto udalosti nebolo prieskumom potvrdené žiadne dymenie, ani známky horenia.

✅Bleskovky vám prajú príjemné leto, vrátime sa s nimi opäť v septembri.

Vytvorené: 29. 6. 2022
Posledná aktualizácia: 29. 6. 2022 12:02