⚡️⚡️STUPAVSKÉ BLESKOVKY⚡️⚡️

Muzikálové predstavenie Snehulienka a trpaslíci Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý týždeň (13.03.2023 - 19.03.2023).

✅Na mestskom úrade sa uskutočnilo rokovanie s architektmi pripravovaného projektu prestupného terminálu na autobusovej stanici na Námestí SP v Stupave. Boli zadefinované úvodné vstupné parametre projektu. Našim zámerom je aby súčasťou projektu prestupného terminálu pre auto/autobus/bicykel bola aj revitalizácia parčíka uprostred námestia a kaplnky Sv. Vendelína, verejné toalety, elektro-nabíjačky na autá a bicykle a ďalšie prvky. Spolu s projektom sa bude dopravne riešiť aj križovatka ulíc Hlavná-Nová. V prvej fáze sa vypracuje architektonická štúdia, ktorá sa bude konzultovať s ministerstvom dopravy a určí sa ďalší postup.

✅Mesto sa pripravuje na rekonštrukciu a zvýšenie kapacity ČOV. Momentálne sú dve z troch nádrží po svojej životnosti vrátanie technológie v nich a preto bude rekonštrukcia v blízkej budúcnosti nevyhnutná. Po konzultácii s odborníkmi v oblasti odpadového hospodárstva, prichádza do úvahy aj likvidácia odpadu z ČOV katalytickou mineralizáciou. Návrh projektu bude odprezentovaný poslancom na Mestskom zastupiteľstve dňa 30. marca 2023.

✅Na Mestskom úrade v Stupave prebehlo zasadnutie komisií. Zasadali: Finančná komisia a Komisia zdravotníctva a sociálnych vecí.

✅MKIC Stupava v sobotu zorganizovalo muzikálové divadlo pod názvom Snehulienka a trpaslíci, na ktoré sa prišli pozrieť nielen deti zo Stupavy, ale aj deti z ďalekého okolia. Okrem toho pracovníci MKIC pripravujú aj Stupavskú naháňačku, o ktorej si môžete nájsť informácie tu.

✅Ekocentrum Stupava okrem pravidelných stretnutí s lektorkou pre žiakov materských škôl a základnej školy spustilo aj pestovateľský krúžok Moja záhrada. V sobotu zorganizovalo brigádu s exkurziou na Vrchnú horu s botaničkou a entomológom, ktorú si nenechalo ujsť približne 40 ľudí. Záujem bol aj o workshop o pestovaní rastlín zo semiačka, či výrobu knihy na zážitky. Najbližšiu sobotu prebehne Svetový deň vody, počas ktorého sa môžete vybrať na ornitologickú exkurziu, návštevu stupavskej čistiarne odpadových vôd či do terénu skúmať vodných živočíchov.

✅Verejnoprospešné služby Stupava sa okrem čistenia mesta a odvozu odpadu venovali napríklad oprave dreveného mostíka v parku, čisteniu koryta potoka alebo odpratávaniu polámaných konárov a stromov po veternom víkende.

✅Vodárne a kanalizácie Stupava sa okrem bežných činností a opráv porúch, venovali aj čisteniu a vyrovnávaniu trávnatých plôch v areáli ČOV, aby ich následne mohli kosiť a udržiavať.

✅Mestská polícia v súčinnosti s Obvodným oddelením Policajného zboru Stupava vykonala pátranie po maloletej osobe, ktorá sa stratila v katastri mesta Stupava. Zadokumentovala štyri vraky vozidiel, z toho jeden odstúpila oddeleniu územného rozvoja a životného prostredia na ďalšie konanie. V rámci bežných činností riešila priestupky v doprave a v ranných hodinách zabezpečovala bezpečný prechod detí cez priechody pre chodcov.

Vytvorené: 21. 3. 2023
Posledná aktualizácia: 30. 3. 2023 9:13