STUPAVSKÉ BLESKOVKY 44

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 44 Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste Stupava za 44. týždeň (26.10. – 1.11.2020).

✅ Celý uplynulý týždeň sa niesol v znamení príprav na celoplošné testovanie, v koordinácii s Dopravným krídlom Kuchyňa sme zadefinovali jednotlivé odberové miesta, zabezpečili sme zdravotníckych dobrovoľníkov, spolupodieľali sme sa na materiálnom a technickom vybavení. Ako mesto sme kontaktovali a zabezpečili administratívnych a ostatných dobrovoľníkov, mnohými z nich boli zamestnanci mestského úradu, knižnice, MKIC, poslankyne mestského zastupiteľstva. Zabezpečili sme zapožičanie ionizátorov a germicídnych žiaričov od občanov, občianskych združení a škôl, tiež zapožičanie stojanov s dezinfekciou.

✅ Vedúci oddelenia územného rozvoja a životného prostredia informoval o pripravovanej rekonštrukcii strechy Materskej školy na Marcheggskej ulici, s prácami by sa malo začať v najbližších dňoch.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava sa venovali popri bežných činnostiach aj koseniu a upratovaniu cintorínov pred sviatkami, na všetkých troch nainštalovali aj nové orientačné tabule. Pokračujú s označovaním smetných nádob novým systémom evidencie a prispeli k hladkému priebehu plošného testovania vytvorením jedného odberného miesta v areáli VPS.

✅ Riaditeľka Mestského kultúrneho a informačného centra v Stupave sa aktívne zúčastňovala koordinačných stretnutí súvisiacich s celoplošným testovaním, v sídle MKIC boli zriadené dve odberové miesta, centrum tiež prispelo materiálno-technickým vybavením.

✅ Dobrovoľní hasiči zo Stupavy sa takisto podieľali na celoplošnom testovaní, spolu s Obvodným oddelením PZ Stupava zabezpečovali plynulé vstupy do odberových miest.

🙏🙏🙏

Touto cestou by sme sa ešte raz chceli poďakovať všetkým, ktorí akoukoľvek formou pomohli s prípravami celoplošného testovania v Stupave alebo prispeli k jeho úspešnému zvládnutiu.

Zároveň ďakujeme aj tým dobrovoľníkom, ktorých z kapacitných dôvodov už nebolo možné nasadiť do terénu. Vážime si, že ste boli ochotní a pripravení obetovať svoj voľný čas a pomôcť nielen nášmu-vášmu mestu, ale v konečnom dôsledku celej krajine.

Vytvorené: 4. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 4. 11. 2020 16:23