⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 45 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 45 ⚡️⚡️⚡️ Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 45. týždeň.

✅ Na Mestskom úrade sa uskutočnilo rokovanie s realizátorom rekultivácie skládky odpadov, kde sa preberal harmonogram prác, zavážkové trasy, nákup rekultivačných technológii a ďalšie aspekty. Prípravné práce začali prebiehať v septembri, intenzívnejšie práce sa plánujú od konca novembra.

✅ V piatok 11. novembra sme si pripomenuli koniec prvej svetovej vojny a pamätný Deň veteránov, ktorý nám má dôležitosť mieru neustále pripomínať. Symbolom tohto dňa sa stal divý mak. Na mieste pamätníkov primátor Peter Novisedlák vyslovil želanie, aby nám jeho výrazná farba aj naďalej naliehavo pripomínala útrapy, ktoré vojna prináša. Rovnako tak zaznela nádej, že dokážeme stáť na správnej strane a keď to bude potrebné, rozhodneme sa v prospech ľudskosti a mieru.

✅ Mestské kultúrne a informačné centrum pripravuje slávnostné rozsvietenie adventného venca a vianočného stromčeka, ktoré prebehne 26. novembra o 18.45 na Trojičnom námestí. Vo sviatočnej téme pokračuje aj pri príprave Vianočných trhov či príchodu sv. Mikuláša.

✅ Mestská polícia v niekoľkých prípadoch zabezpečovala miesto dopravnej nehody a regulovala plynulosť dopravy, riešila 4 vraky vozidiel a priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Nechýbalo ani riešenie osôb pod vplyvom alkoholu či odchyt poľnohospodárskych zvierat, ktoré sa pohybovali po miestnych komunikáciách. Už tradične zabezpečovala priechody pre chodcov v ranných hodinách

✅ Verejnoprospešné služby Stupava sa venovali čisteniu cyklochodníka smerom na Devínske jazero aj prietoku Stupavského potoka, prebieha oprava a príprava vianočného osvetlenia aj orezy rizikových či polámaných drevín.

✅ Ekocentrum Stupava pripravilo pre malých aj veľkých sobotné tvorenie a výrobu vtáčích kŕmidiel a poobedie patrilo úspešnému Permoníckemu popoludniu. Opäť privítalo aj žiakov ZŠ a MŠ, ktorých čakala prírodovedná hodina s lektorkou. Prebieha aj príprava novej výstavy venovanej cyklodoprave. Tá bude otvorená už nasledujúcu sobotu, počas ktorej nebude chýbať adventné tvorenie či háčkovacie posedenie.

✅ Redakcia Stupavských novín pre vás dokončuje nové vydanie, ktoré opäť prinesie informácie z diania v meste, program vianočných akcií a množstvo ďalšieho pútavého čítania.

Vytvorené: 16. 11. 2022
Posledná aktualizácia: 16. 11. 2022 12:24