⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 47 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 47 ⚡️⚡️⚡️ Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 47. týždeň (21.-27.11.2022).

✅ Uskutočnilo sa ustanovujúce zasadnutie nového mestského zastupiteľstva v Stupave, kde svoj slávnostný sľub zložili novozvolení poslanci aj primátor mesta.

✅ Primátor sa stretol so štátnou tajomníčkou Ministerstva zdravotníctva SR za účelom rozšírenia zdravotníckych služieb na zdravotnom stredisku v Stupave formou rekonštrukcie a nadstavby budovy. Bolo dohodnuté ďalšie stretnutie na ministerstve za účelom prekonzultovania možností financovania uvedeného zámeru z operačného programu Slovensko. ✅ Viceprimátor Robert Kazarka sa zúčastnil na rokovaní Bratislavského samosprávneho kraja týkajúceho sa nového územného plánu župy s ohľadom na Stupavu. Najviac diskutovanou témou boli nové cestné a železničné dopravné spojenia mesta s Bratislavou.

✅ Primátor sa zúčastnil prehliadky a výkladu o plánovanej zdravotnej starostlivosti v nemocnici Bory, ktorá sa plánuje postupne otvárať od marca 2023. Preto, aby mohli aj Stupavčania komfortne využívať zdravotnú starostlivosť v novej nemocnici, bude potrebné rokovať s Bratislavským samosprávnym krajom o priamom dopravnom spojení zo Stupavy do nemocnice.

✅ Pri príležitosti prvej adventnej nedele sa pred kostolom sv. Štefana kráľa konalo za prítomnosti primátora Petra Novisedláka, pána farára Milana Sovu, ženskej speváckej skupiny Nevädza a širokej verejnosti slávnostné rozsvietenie Vianočného stromčeka a adventného venca.

✅ Ekonomické oddelenie pripravuje návrh rozpočtu mesta Stupava na roky 2023 – 2025, návrh všeobecne záväzného nariadenia o daní z nehnuteľnosti, o nakladaní s komunálnym odpadom a drobným stavebným  odpadom aj o miestnych  poplatkoch. Rovnako tak pripravuje všeobecne záväzné nariadenie o poskytnutí dotácií z rozpočtu mesta, o výške príspevku na čiastočnú úhradu v školách a v školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Stupava aj o určení výšky finančných prostriedkov na prevádzku, mzdy a žiaka pre Základnú umeleckú školu, Materské školy a Školský klub detí.

✅ Verejnoprospešné služby sa popri bežnej činnosti venovali inštalácii vianočných stromčekov a vianočnej výzdoby v meste a rozsiahlej oprave verejného osvetlenia v lokalite Pod kopcami.

✅ Mestská polícia zabezpečovala odchyt 4 psov, riešila priestupky proti verejnému poriadku a občianskemu spolunažívaniu aj priestupky v doprave. Tradične zabezpečovala priechody pre chodcov v ranných hodinách v okolí Základnej školy.

✅ Ekocentrum Stupava pripravilo pre deti aj dospelých prírodovedné popoludnie na tému Zo života netopierov, po prezentácii nechýbali ani tvorivé dielne. V okolí je pripravená pre pátračov nová keška, takže ak sa venujete geocachingu, nájdete ju vo svojej aplikácii. Rovnako sa pripravuje pútavý program na celý december, ktorý sa bude niesť nielen v prírodnom duchu, ale aj vo vianočnej nálade. Celý program nájdete na linku https://bit.ly/3XKuc4b

✅ MKIC sa naplno venuje príprave Vianočných trhov, ktoré prebehnú v dňoch 9. - 11. decembra pred Kultúrnym domom a príchodu Mikuláša, ktorý sa na deti teší 9.12.  2022.

Vytvorené: 29. 11. 2022
Posledná aktualizácia: 29. 11. 2022 18:15