⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 49/50 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 49/50 ⚡️⚡️⚡️ Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za 49. a 50. týždeň (5.- 18.12.2022).

✅ Na Mestskom úrade sa uskutočnilo rokovanie s odborníkmi v oblasti čistenia odpadových vôd, za účelom rekonštrukcie a intenzifikácie stupavskej ČOV. Dve z troch čistiacich nádrží sú po lehote životnosti vrátenie technológie v nich a mesto musí uvažovať o ich výmene. Diskusia sa týkala ekologickejšieho systému čistenia odpadových vôd, ktorá by neprodukovala toľko kalu a bola menej energeticky náročná ako v súčasnosti. Boli navrhnuté riešenia, ktoré sa budú ďalej rozpracovávať.

✅ Mestský úrad pripravoval podklady pre rokovanie Mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 15. decembra o 14.00 v Kultúrnom dome.

✅ Verejnoprospešné služby sa venovali oprave výtlkov meste, čisteniu Pivovarského rybníka či oprave verejného osvetlenia v mestečku.

✅ Ekocentrum Stupava pripravovalo pre Stupavčanov podujatie Vianoce v parku, ktoré sa uskutočnia v sobotu 17. decembra. Čaká vás pečenie oblátok, výroba ozdôb zo včelieho vosku a vlny, ukážka tradičných Vianoc či ukážka výrobkov šikovných remeselníkov.

✅Vodárne a kanalizácie Stupava ukončili  tlakové čistenie všetkých kritických častí stokovej siete splaškovej kanalizácie v Stupave a sú tak pripravené na zimnú sezónu.

✅ Dobrovoľný hasičský zbor Stupava absolvoval spoločný výcvik jednotiek dobrovoľných hasičských zborov obcí, zaradených do okrsku č. 2 ÚZO DPO SR - Malacky. Jeho členovia si precvičili simulovaný zásah pri požiari s kompletnou činnosťou, no najmä s hasením požiaru, vyhľadávaním a evakuáciu osôb, či ich kardiopulmonálnou resuscitáciou.

✅ Predvianočné číslo Stupavských novín putuje do tlačiarne a vo svojich schránkach si ho nájdete 19. decembra 2022.

Vytvorené: 14. 12. 2022
Posledná aktualizácia: 14. 12. 2022 12:13