⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 6 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ  BLESKOVKY  6 ⚡️⚡️⚡️ 1 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 6. týždeň (7. - 13.2.2022).

✅ Mesto rokuje s firmou Packeta Slovakia s.r.o. o zabudovaní Z-boxov na území obce. Samoobslužné automaty slúžia k vydávaniu zásielok v 24-hodinovom režime.

✅ Projektový referát pripravuje spolu s ďalšími oddeleniami mesta podklady na prihlásenie sa do Výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na podporu zelenej infraštruktúry a regeneráciu vnútroblokov sídlisk.

✅ Starostovia okolitých obcí prijali pozvanie primátora na diskusiu a sformulovali požiadavky ktoré budú odoslané na MP SR a ďalšie inštitúcie ohľadom regulácie počtu divej zveri v Podhorí.

✅ Oddelenie majetkovo-právne a legislatívne rieši vyporiadanie pozemku k projektu  „Cyklotrasa Lozorno – Stupava“ a dalo vypracovať geometrický plán na presné zameranie na tento účel.

✅ Oddelenie Všeobecnej a vnútornej správy pripravuje sumár prvých zverejnených výsledkov sčítania obyvateľov, domov a bytov 2021.

✅ MKIC pripravuje pre obyvateľov Školu tanca a Deň žien, rovnako tak tvorí program podujatí na jar a leto. Pracuje na návrhu prenájmu Mástskeho domu, ktorého rekonštrukcia bude ukončená na jeseň. Nechýba ani plánovanie otvorenia a aktivít v novom Ekocentre, ktoré bude na jar sprístupnené pre verejnosť.

✅ Verejnoprospešné služby Stupava sa venovali okrem bežných činností aj čisteniu ulíc a chodníkov od posypového materiálu, odovzdali zo zberného dvora elektronický odpad na ďalšie spracovanie a pokračovali v oreze polámaných či rizikových konárov.

✅ Mestská polícia zabezpečovala bezpečný prechod detí cez priechody pre chodcov na ul. Hlavná – Školská, poskytla asistenciu pri prevoze agresívneho pacienta na ošetrenie a riešila priestupky v doprave a proti verejnému poriadku

✅ Vodárne a kanalizácie Stupava odstraňovali haváriu na verejnej kanalizácii na ulici Zdravotnícka a vyčistili aj zberné kanalizačné stoky pre bytovky priľahlých ulíc. V dôsledku havárie prišlo pravdepodobne k poškodeniu betónovej časti starej kanalizácie, preto prebehne na mieste monitoring a budú vyhodnotené ďalšie potrebné kroky.

✅ Dobrovoľný hasičský zbor zasahoval pri dopravnej nehode, počas ktorej sa zrazilo motorové vozidlo s raticovou zverou. Uhynuté zviera bolo pomocou vysokotlakových zdvíhacích vakov vyslobodené a odovzdané členom poľovného združenia a hliadke Mestskej polície.

Vytvorené: 15. 2. 2022
Posledná aktualizácia: 15. 2. 2022 12:09