⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 7 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 7 ⚡️⚡️⚡️ 1 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 7. týždeň (14. - 20.2.2022).

✅ Mesto v spolupráci s Bratislavskou integrovanou dopravou a Bratislavským samosprávnym krajom pripravuje nové autobusové spojenie. Od septembra 2022 by tak mala premávať linka č. 216 v rámci Stupavy a následne do Marianky a Záhorskej Bystrice a to od skorých ranných do večerných hodín.

✅ Mesto uspelo v získaní nenávratného finančného príspevku na nákup osobného motorového vozidla, ktoré bude využívané na skvalitnenie terénnych sociálnych služieb. Miestna akčná skupina Dolné Záhorie schválila sumu 10172,03 €, z ktorej bude mesto tento projekt realizovať.

✅ Ekonomické oddelenie pripravuje účtovnú závierku za rok 2021, poznámky k nej a podklady pre audítora. Súčasne pripravuje  návrh  na zmenu rozpočtu  v 1. štvrťroku  2022.

✅Oddelenie majetkovo-právne a legislatívne preveruje umiestnenie reklamy na území mesta Stupava. Predvoláva subjekt, ktorý má umiestnenú reklamu bez nájomného vzťahu.

✅Vodárne a kanalizácie Stupava začali s čistením dažďovej kanalizácie v Máste, po ktorom bude nasledovať monitoring kanalizačného potrubia.

✅Verejnoprospešné služby Stupava sa okrem bežnej činnosti venovali oprave dopravných značiek, osadeniu poškodených lavičiek či úprave poškodených ciest do záhradkárskych lokalít.

✅Mestská polícia riešila 4 vraky vozidiel, zabezpečovala v ranných hodinách bezpečný prechod detí cez prechody pre chodcov a v dvoch prípadoch preverovala nezhody medzi rodinnými príslušníkmi. Riešila aj 6 priestupkov majiteľov psov ktorí nezabránili voľnému pohybu ich  psa a 2 prípady rušenia nočného kľudu.

✅MKIC pripravilo stretnutie záujemcov o nájom v Mástskom dome, pripravuje program podujatí na jar aj leto a spolupracuje pri príprave kurzu kresby a maľby pre dospelých či art ateliéru pre deti.

Ilustračná fotografia: PERKONS, PIXABAY

Vytvorené: 23. 2. 2022