STUPAVSKÉ BLESKOVKY 8

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 8 Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste za uplynulý týždeň (22.-28.2.2021).

Online zasadalo mestské zastupiteľstvo, ktoré prerokovalo 20 bodov programu.

Samospráva nakúpila 3300 FFP2 respirátorov, ktoré počas víkendu distribuovala občanom 65+ s trvalým pobytom v Stupave.

Vedúci oddelenia územného rozvoja a životného prostredia informoval o prácach na vyznačovaní vodorovného a zvislého dopravného značenia, ktoré v týchto dňoch postúpili do finálnej fázy.

Referát projektov informoval o schválení žiadosti o príspevok na zvýšenie kvality terénnych ambulantných služieb nákupom osobného motorového vozidla.

Zamestnanci Mestského kultúrneho a informačného centra a Mestskej knižnice Ruda Morica v Stupave pomáhali s balením a distribúciou FFP2 respirátorov pre seniorov od 65 rokov.

Zamestnanci Verejnoprospešných služieb sa venovali popri bežnej činnosti aj označovaniu smetných nádob novým systémom elektronickej evidencie odpadov, odstraňovaniu skládok odpadu či osádzaniu značiek, ktoré boli poškodené. Zároveň pomohli pri úprave chodníkov v parku a opravili niekoľko poškodených lámp verejného osvetlenia.

Počas víkendu Mestská polícia v Stupave zabezpečovala testovanie pedagogických pracovníkov školských zariadení a dotknutých rodičov. V ranných hodinách zaisťovala bezpečný prechod detí na priechodoch pre chodcov pri ZŠ na Hlavnej, Školskej a Zdravotníckej ulici. Zistila dve skládky nebezpečného odpadu, ktoré po zadokumentovaní odstúpila na referát životného prostredia mestského úradu.

Vytvorené: 3. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 3. 3. 2021 8:21