⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 8 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 8 ⚡️⚡️⚡️ 1 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 8. týždeň (21. - 27.2.2022).

✅ Zástupcovia mesta sa stretli so slovenskou europoslankyňou Miriam Lexmann, s ktorou prebrali aj aktuálny stav možností čerpania finančných prostriedkov z Európskej únie určených pre rozvoj regiónu.

✅ Primátor mesta a župný poslanec za BSK Martin Smeja sa stretli v kaštieľskom parku s projektantmi rozsiahlej revitalizácie kaštieľskeho parku, ktorý pripravuje BSK na budúci rok. Na mieste bola prevedená ohliadka parku a diskutované možnosti revitalizácie vrátane rekonštrukcie oplotenia parku, rekonštrukcie jazierka a sôch,  dendrologická a parková revitalizácia, osadenie lavičiek a ďalšieho mobiliáru, priepustných spevnených chodníkov, vybudovanie vodopádu vo východnej časti parku a umiestnenie repliky sochy Zhasínajúci jeleň priamo v parku.  Projekt je v súčasnosti vo fáze prípravy podkladov k vypracovaniu projektovej dokumentácie.

✅ Mesto spolu s obyvateľmi zrealizovalo počas víkendu na Mestskom úrade a v MKIC zbierku materiálnej pomoci pre obyvateľov Ukrajiny utekajúcich pred konfliktom, ale aj tých, ktorí sa rozhodli svoje domovy neopustiť. Časť vecí je určené do Baziliky v Marianke, ktorá utečencov už prichýlila  a kamión plný vybavenia pre základné životné potreby bol vypravený priamo na Ukrajinu v spolupráci s ukrajinskými teológmi Medzinárodného teologického inštitútu v rakúskom Trumau. Ďakujeme obyvateľom za solidaritu a našim zamestnancom za nasadenie počas celého víkendu.

✅ Oddelenie projektov preveruje možnosti zapojenia sa do Výzvy zameranej na triedený zber komunálnych odpadov na poskytnutie nenávratného finančného príspevku.

✅ Oddelenie majetkovo-právne a legislatívne rieši majetkovo – právne vysporiadanie pozemkov za účelom vybudovania cestnej komunikácie Štúrová. Takisto rieši priľahlé pozemky kvôli výstavbe nájomných bytov v oblasti Žabáreň. Zaoberá sa aj projektom Zdravotného strediska s cieľom uchádzať sa o tuzemské dotácie alebo eurofondy za účelom celkovej rekonštrukcie zdravotného strediska a výrazného zvýšenia kapacity poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

✅ Ekonomické oddelenie pripravuje platobné výmery pre záhradkárov za komunálne odpady a aktualizáciu daňovníkov za daň z nehnuteľností a komunálne odpady.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava sa popri odvoze odpadu, čistení ulíc a chodníkov venovali aj opravám ciest, dopravných značiek a lavičiek či orezu poškodených stromov a konárov.

✅MKIC zrealizovalo stretnutie so záujemcami o prenájom Mástskeho domu, na ktorom sa zúčastnilo 14 obyvateľov a zástupcov občianskych združení. Pomenovali spoločne aktivity, ktoré by sa dali v objekte vykonávať a nasledujúce týždne budú venované nastaveniu efektívneho a atraktívneho využitia tejto budovy pre Stupavčanov.

Značka navšteva Charita Ukraina

Vytvorené: 1. 3. 2022