⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 9 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 9 ⚡️⚡️⚡️ 1 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 9. týždeň (28.2. - 6.3.2022).

✅ Mestský úrad pripravil iniciatívu Pomocná ruka Stupavy, ktorá bude reagovať na potreby obyvateľov Ukrajiny utekajúcich pred vojenským konfliktom. Začal tvoriť databázu dobrovoľníkov, pripravoval zbierku potrebnej materiálnej pomoci a naštartoval komunikáciu s partnerskými mestami a organizáciami, ktoré zastrešujú pomoc utečencom.

✅ Kamión plný materiálnej pomoci, ktorú obyvatelia Stupavy vyzbierali na pomoc obyvateľom Ukrajiny bol doručený za hranice a distribuovaný v najviac postihnutých oblastiach.

✅ Oddelenie majetkovo-právne a legislatívne  pripravilo 13 materiálov na zasadnutie mestskej rady, vymáhalo pohľadávky na základe súpisu z ekonomického oddelenia a priebežne vybavovalo žiadosti prichádzajúce na oddelenie.

✅ Ekonomické oddelenie zaslalo platobné výmery záhradkárom  a pripravovalo platobné výmery k Dani z nehnuteľnosti za rok  2022.

✅ Mestská polícia Stupava zadržala mladíka, ktorý poškodil sprejom budovu predajne potravín, dokumentovala priestupky majiteľov vozidiel v rámci inštitútu objektívnej zodpovednosti a v blokovom konaní riešila priestupky v doprave, proti verejnému poriadku a na úseku držania psov.

✅ MKIC pomohlo pri organizácii humanitárnej zbierky, pripravuje veľkonočný program, v ktorom nechýba jarmok, divadielko, veľkonočné tvorivé dielne či veľkonočná pátračka. Nechýbala ani príprava podujatia na Medzinárodný deň žien či pravidelná škola latino tanca.

✅ Dobrovoľný hasičský zbor Stupava bol vyslaný 5.3. 2022 k požiaru parkovacieho domu na Drieňovej ulici v Bratislave. Jednotka na mieste udalosti vykonávala hasebné a likvidačné práce, s použitím dýchacích prístrojov a kyvadlovú dopravu vody. Celkovo na mieste udalosti zasahovalo 113 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 39 kusmi techniky.

✅ Verejnoprospešné služby Stupava sa venovali lokálnym opravám cestných komunikácií, čisteniu čiernych skládok, upratovaniu ciest a chodníkov a nechýbal ani orez poškodených stromov či konárov.

Vytvorené: 9. 3. 2022
Posledná aktualizácia: 9. 3. 2022 15:38