SVETOVÝ DEŇ ZEME

Brigáda v knižnici. 22. apríla si na celom svete pripomíname Svetový deň Zeme. Treba sa starať o našu planétu, preto sme sa do upratovania a čistenia zapojili aj my, zamestnanci mestského úradu, ale aj žiaci zo základnej školy.

Vo štvrtok 20. apríla upravovali žiaci okolie knižnice, v piatok 21. apríla pokračujú s upratovaním okolia kultúrneho domu a potoka v meste. Do upratovania a skrášľovania Stupavy sa zapojili aj zamestnanci mestského úradu. Na jeden deň odložili papiere a chytili do rúk hrable a motyky. Okrem úpravy okolia mestského úradu, upratovali aj v malom parku a v okolí ekocentra.

Aktivity ku Dňu Zeme pokračujú aj  zajtra 22. apríla 2023 v Ekocentre Stupava. Pripravená pre vás a vaše deti bude hra o triedení odpadu, výroba recyklovaného papiera, jazda na elektrokolke alebo opraváreň oblečenia. Počas celého dňa bude prebiehať výmena rastlín, sadeníc či semiačok. Záver soboty bude patriť deťom, ktoré budú v stanoviskovej hre zachraňovať planétu, za čo získajú malú odmenu.

Vyzývame aj Vás aby ste si na počesť dňa Zeme zveľadili Vaše okolie, vďaka čomu bude môcť byť Stupava čistejšia a krajšia!

Ďakujeme MKIC Stupava za organizáciu žiakov počas brigády a deckám zo Základná škola kpt. J. Nálepku v Stupave za pomoc!

Vytvorené: 21. 4. 2023
Posledná aktualizácia: 21. 4. 2023 11:42