ÚSPEŠNE ZREALIZOVANÝ PROJEKT

ÚSPEŠNE  ZREALIZOVANÝ  PROJEKT 1Mesto Stupava úspešne zrealizovalo projekt podporený z prostriedkov BSK.

Projekt „Premena nepriepustnej plochy parkoviska na "zelené" a revitalizácia zelene v jeho okolí“ bol zrealizovaný s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja z Individuálnej dotácie BSK 2021.  Projekt bol realizovaný na verejnom priestranstve na križovatke ulíc Bezručova a J. Kráľa a pozostával z dvoch aktivít:

1.premeny betónovej plochy na „zelenú“ prostredníctvom zatrávňovacích tvárnic a

2. revitalizácie menších plôch verejnej zelene v okolí parkoviska.

Novovybudovaná betónová plocha napomôže obnoviť prirodzený stav hydrologického cyklu, zmierni povrchový odtok, znečistenie zdrojov vody a zároveň prispeje k minimalizovaniu dopadov zmeny klímy v meste. Revitalizácia plochy verejnej zelene v okolí parkoviska prinesie služby, ktoré sú prospešné pre zdravie, pohodu i prosperitu, keďže zeleň patrí k rozhodujúcim faktorom kvality života, je pre mesto zdrojom vitality a estetického skvalitnenia našich sídiel.

parkovisko

Logo BSK