VÝROČIE ÚMRTIA ŠTEFÁNIKA

VÝROČIE ÚMRTIA ŠTEFÁNIKA. Foto: Peter Kubička. Dnes 4. mája 2023 si mesto pripomenulo 104. výročie tragickej smrti jedného z najvýznamnejších osobností slovenských dejín - Milana Rastislava Štefánika.

Symbolickým položením venca pri pamätníku M. R. Štefánika si uctili pamiatku tohto velikána zástupcovia mesta Stupavy, Jednoty dôchodcov a Klubu seniorov Pohoda, ZO Slovenských protifašistických bojovníkov, Červeného kríža a ZO Slovenského zväzu telesne postihnutých v Stupave.

Generál Milan Rastislav Štefánik je osobnosť, ktorej význam nespočíva iba v rozhodujúcom podiele na založení prvého slobodného štátu Čechov a Slovákov. Svoju charizmu a všetky talenty, ktorými disponoval, vedel naplno uplatniť vďaka svojej vytrvalosti a nezlomnosti. Štefánikove úspechy, prekročili hranice našej vlasti a ostávajú cenným dedičstvom nielen pre Slovákov, ale aj pre ostatné národy Európy a sveta.

Vytvorené: 4. 5. 2023
Posledná aktualizácia: 4. 5. 2023 13:30