VÝZVA NA PREVENTÍVNU DERATIZÁCIU

VÝZVA NA PREVENTÍVNU DERATIZÁCIU Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava vyzýva na vykonanie celoplošnej jarnej deratizácie na území všetkých obcí Bratislavského samosprávneho kraja v období od 1.4. do 31.5.2021.

✅ Obce vykonajú deratizáciu v objektoch a na verejných priestranstvách v správe alebo vlastníctve obcí.

✅ Fyzické osoby - podnikatelia a právnické osoby vykonajú deratizáciu v ich alebo nimi spravovaných objektoch, kanalizačných a kolektorových rozvodoch a areáloch určených na podnikanie a bývanie, vrátane objektov školských, zdravotníckych, športovo-rekreačných, telovýchovných a kultúrnych zariadení, zariadení sociálnych služieb, bytových a polyfunkčných domov, administratívnych budov, skladov i skládok odpadov.

✅ Fyzické osoby – občania vykonajú deratizáciu na pozemkoch a v objektoch využívaných na chov hospodárskych zvierat a v prípade známok výskytu hlodavcov aj v pivničných a prízemných priestoroch rodinných domov a objektov určených na bývanie.

Výzva na deratizáciu

Ilustračná fotografia: Charly Gutmann, pixabay