ZÁVER LETA S NOVINKAMI Z KNIŽNICE

ZÁVER LETA S NOVINKAMI Z KNIŽNICE Knihovníci z Mestskej knižnice Ruda Morica pre vás počas leta spracovali novinky spomedzi darov od čitateľov. Príďte si vybrať tú vašu!

ISTANBUL – NATIONAL GEOGRAPHIC - sprievodca s mapou

Ak sa ešte chystáte na cesty, koniec leta si môžete vychutnať aj so sprievodcom po najväčšom tureckom meste. Útla knižka obsahuje 8 rozkladacích máp a rôzne tipy na miesta, ktoré by ste nemali vynechať, ako aj praktické informácie a cenné rady. Stačí otvoriť, rozložiť a objavovať.

MATÚŠ BURČÍK: ANI SMRŤ NEROZDELÍ – PRÍBEH OSKARA FEGYVERESA

Skutočný príbeh Oskara Fegyveresa, korunného svedka únosu prezidentovho syna. Knižný debut Matúš Burčíka, dlhoročného redaktora denníka SME, rozpráva o životnom príbehu Oskara Fegyveresa, bývalého príslušníka SIS a hlavného svedka únosu prezidentovho syna. Nevyšetrená kauza únosu Michala Kováča mladšieho sa stala jedným zo symbolov búrlivých deväťdesiatych rokov na Slovensku.

DENISA FULMEKOVÁ: ŠTRIKOVANÍ FRAJERI

Prvú polovicu života vám vravia, že na to či ono máte čas. Potom sotva mihnete okom a pre zmenu ste zasa na kadečo pristarí. Na svadobné šaty, na dieťa, na lásku, na celkom nový začiatok...Kniha s podtitulom „niekedy je lepšie sa nezoznámiť“ je príbehom štyroch priateliek, z ktorých každá je iná, ale všetky túžia po láske a chcú veriť na šťastné konce.

MURIEL BARBERYOVÁ: S ELEGANCÍ JEŽKA

Knihou sa prelínajú príbehy dvoch žien, 54-ročnej Renée a 12-ročnej Palomy. Renée je domovníčkou v luxusnom bytovom dome, ktorá spĺňa všetky stereotypy o typických domovníčkach, pritom ale pred svetom tají svoju inteligenciu a rozhľad. To má spoločné s Palomou, ktorá býva v dome, kde je Renée domovníčkou a ktorá tiež tají svoju inteligenciu a plánuje svoju samovraždu. Kniha je krásnym filozofickým príbehom o priateľstve s nečakaným záverom.

MARKÉTA DOČEKALOVÁ: TVŮRČÍ PSANÍ PRO KAŽDÉHO 1+2

Knihy poskytujú skvelý návod pre začínajúceho žurnalistu, alebo pre každého, kto má záujem naučiť sa, ako sa píše pre noviny, ako vymyslieť dobrý príbeh, či ako sa píše poviedka. Knihy obsahujú praktické cvičenia a množstvo cenných rád a odporúčaní pre milovníkov písania.

DOUGLAS PALMER: DINOSAURY – PREZRITE SI ZBLÍZKA NEOBYČAJNÝ SVET PRAVEKU

Keďže knihy o dinosauroch sú u našich detských čitateľov mimoriadne populárne, môžeme ich potešiť ďalším prírastkom. Preskúmajte stratený svet vyhynutých živočíchov, zblízka si pozrite ostré pazúry Velociraptora a šupiny, ktoré chránili kožu obrovských Sauropodov. Použite priloženú lupu, aby ste si zväčšili nevšedné výjavy a neuveriteľné tvory z dávnej minulosti.

RICHARD WALKER: AKO FUNGUJE NEUVERITEĽNÉ ĽUDSKÉ TELO - OČAMI ZVEDAVCOV

Farebná ilustrovaná kniha s množstvom rozkladacích dvojstrán vysvetlí malým zvedavcom fungovanie ľudského tela. Každá z nich sa zameriava na určitú základnú časť tela či proces, ktorý v ňom prebieha. Prenikneme pod kožu, aby sme nahliadli do nádherného, úžasného stroja, ktorým je ľudské telo. Prezrieme si všetky životne dôležité sústavy, ktoré ťa udržiavajú nažive: tráviacu, dýchaciu, nervovú, svalovú, kostrovú a mnohé ďalšie. Čaká ťa naozaj nezvyčajné dobrodružstvo!

Vytvorené: 23. 8. 2019
Posledná aktualizácia: 23. 8. 2019 9:58