ZÍSKALI SME NENÁVRATNÝ FINANČNÝ PRÍSPEVOK NA PROJEKT ZÁKLADNEJ ŠKOLY

ZÍSKALI SME NENÁVRATNÝ FINANČNÝ PRÍSPEVOK NA PROJEKT ZÁKLADNEJ ŠKOLY 3 Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR doručilo mestu Stupava rozhodnutie o  schválení žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku vo výške 2 811 388,47 € na projekt "Zvýšenie kapacít Základnej školy kpt. Jána Nálepku v Stupave"

Mesto do projektu vstupuje spolufinancovaním vo výške 147 967,81 €.

Dokument pdf.

Škola v Stupave je najväčšou základnou školou na Slovensku a dlhodobo čelí kapacitným problémom. K ich riešeniu prispeje práve nadstavba panelovej budovy na na úrovni tretieho nadzemného podlažia. Nadstavbou sa vytvorí 10 nových kmeňových tried a 9 odborných učební a ďalšie prevádzkové priestory pre zamestnancov školy. Vytvoria sa zároveň lepšie podmienky pre dostupné a kvalitné vzdelávanie obyvateľov mesta aj okolitých obcí. Stavebné práce na nadstavbe školy boli zahájené v júni 2021, s plánovaným ukončením do augusta. Nové priestory a učebne by mali byť odovzdané do užívania v septembri 2022.

Súčasťou realizačných prác je obnova a zveľadenie vnútorného átria, celková rekonštrukcia obvodového oplotenia areálu ako aj vybudovanie spevnených plôch s osvetlením. V školskej kuchyni pribudnú nové technologické zariadenia.

Získané finančné prostriedky z eurofondov výrazne pomôžu nášmu mestu v riešení modernizačného dlhu v oblasti priestorového a materiálno-technického zabezpečenia školy. Cieľom je poskytnúť našim deťom vzdelávanie v adekvátnych priestoroch s kvalitným vybavením.

Príloha

Vytvorené: 24. 5. 2022