Aktuality - MESTO SI UCTILO PAMIATKU SNP

MESTO SI UCTILO PAMIATKU SNP

Primátor mesta, niekoľko poslancov mestského zastupiteľstva a zástupcovia spoločenských organizácií a občianskych združení si dnes 30.8.2021 uctili pamiatku Slovenského národného povstania.

Po úvodnom príhovore primátora mesta postupne položili k pamätníku Slovenského národného povstania vence zástupcovia mesta Stupavy, Jednoty dôchodcov a Klubu seniorov Pohoda, Červeného kríža, ZO Slovenských protifašistických bojovníkov, ZO Slovenského zväzu záhradkárov a Slovenského zväzu telesne postihnutých.

Pred 77 rokmi sa slovenské povstalecké jednotky vzopreli násilnej ruke nacizmu, hoci riskovali vlastné životy. Odkaz Slovenského národného povstania by mal byť natrvalo zapísaný nielen v histórii a učebniciach dejepisu, ale aj v našom vedomí. Pamätajme, že vďaka hrdinstvu našich starých či prastarých otcov žijeme dnes slobodne a v mieri.

Česť pamiatke všetkým, ktorí položili svoje životy za slobodu ďalších generácií.

Dátum vloženia: 30. 8. 2021 15:21
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 8. 2021 16:02