Aktuality - STUPAVSKÉ BLESKOVKY 20

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 20

Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste za uplynulý 20. týždeň (17.– 23.5.2021).

✅ Zástupcovia mesta rokovali so štátnym podnikom Lesy SR o možnej spoločnej rekonštrukcii cesty Nová – Obora. Mesto má v rozpočte na túto rekonštrukciu vyčlenenú sumu vo výške 10.000,- eur, odhadovaná výška rekonštrukcie predstavuje sumu 20.000,- eur. Generálne riaditeľstvo podniku Lesy SR sa bude zaoberať žiadosťou mesta Stupavy o prípadnom finančnom spolupodieľaní sa. Po doručení oficiálnej odpovede vás budeme informovať.

✅ Na mestskom úrade prebehlo rokovanie s bankami za účelom poskytnutia preklenovacieho úveru na nadstavbu základnej školy. Na základe indikatívnych ponúk má mesto možnosť čerpať úver s úrokovou sadzbou 0,1%.

✅ Rekonštrukcia Krupičkovho domu a výstavby ekocentra v Malom parku prebieha podľa harmonogramu. Celé dielo by malo byť dokončené na jeseň tohto roka a spustené do prevádzky na jar 2022. V súčasnosti mesto pracuje na koncepcii ekologickej výchovy a environmentálnych aktivít pre školské zariadenia aj širokú verejnosť.

✅ Zasadala komisia zdravotníctva a sociálnych vecí. Pripravuje sa letná charitatívna burza, o jej termíne vás budeme informovať.

✅ Mestská polícia opäť  zabezpečovala v ranných hodinách bezpečný prechod detí na priechodoch pre chodcov pri ZŠ na Hlavnej, Školskej a Zdravotníckej ulici, zadokumentovala dva vraky vozidiel a jeden vrak vozidla po uplynutí lehoty na jeho odstránenie majiteľom odstúpila na referát životného prostredia mestského úradu. Príslušníci MsP riešili odstúpením na mestský úrad neoprávnený záber verejného priestranstva, tiež boli privolaní k dopravnej nehode motocyklistu a pomáhali dezorientovanej stratenej staršej žene dostať sa späť k svojim príbuzným.

✅ Mestské kultúrne a informačné centrum v Stupave ukončilo burzu kníh a pripravilo koncert kapely Vintage No Age.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava sa okrem tradičných činností venovali aj čisteniu chodníkov a vozoviek po dažďoch či odpratávaniu zlomených konárov. Pokračujú s prácami na hati rybníka v parku, s označovaním smetných nádob novým elektronickým systémom evidencie odpadu a nechýbajú ani pri štarte stavebných prác súvisiacich s nadstavbou základnej školy.

Dátum vloženia: 28. 5. 2021 8:00
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 5. 2021 10:30