Aktuality - TLAČOVÁ KONFERENCIA K SITUÁCII V STUPAVSKEJ ZÁKLADNEJ ŠKOLE

tlačovka

Dňa 27. 2. 2018 sa v školskej jedálni Základnej školy kpt. Jána Nálepku v Stupave konala tlačová konferencia na ktorej zástupcovia mesta a školy informovali médiá o problematickej situácii v stupavskej škole.

Primátor mesta Roman Maroš novinárom zhrnul doterajšie riešenia zamerané na zvýšenie počtu tried pre školské vyučovanie, vrátane rekonštrukcie školskej kuchyne. V druhej časti zdôraznil pripravenosť mesta situáciu riešiť v tomto roku nadstavbou modulovej školy a rozšírením školskej jedálne. Momentálne je mesto Stupava v rozpočtovom provizóriu. Na riešenie situácie je potrebná súčinnosť mestského zastupiteľstva, ktoré schvaľuje rozpočet mesta. Riaditeľka školy Bohdana Cibuľová informovala o aktuálnej situácii v škole. Pri nezvýšení kapacity školy a školskej jedálne bude v budúcom školskom roku zavedené dvojzmenné vyučovanie a obmedzený počet stravníkov v školskej jedálni. Pavol Baxa z mestského úradu doplnil informácie z pohľadu demografického vývoja od roku 1993 s výhľadom do roku 2024.

vizualizácia nadstavby modulovej skoly

vizualizácia nadstavby modulovej školy.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 4,73 MB

vizualizácia rozšírenia školskej jedálne