Stupava - Zjednodušená verzia stránok

Nastavenie veľkosti písma
+

ZAKLIATE PIERKO V LETNOM KINE UŽ DNES

Nová rozprávka Zdeňka Trošku je príbehom odvážnej dievčiny, ktorá sa vyberie do ďalekého sveta, aby oslobodila zakliateho princa.

11.8.2021 - 20:30 - Zakliate pierko

Aninka žije na statku s dvoma nafúkanými sestrami, ktorým musí stále slúžiť. Jedného dňa ale nájde pierko, pomocou ktorého si privolá princa Vítka, zakliateho do vtáčej podoby. Keď zlé sestry zistia, že sa Aninka stretáva s pekným mládencom, pierko jej vezmú, zničia ho a Vítek zmizne. Jediná možnosť, ako zlomiť Vítkove prekliatie, je nájsť ho v ďalekom svete. A tak sa Aninka vydáva na cestu, aby zachránila svojho milovaného. Jej spoločníkom sa stáva vodník, ktorého na začiatku putovania zachráni pred zlým sedliakom. Spoločne prežijú nielen veľa dobrodružstiev, ale aj zábavy. A aj keď vodnícke čary dokážu pomôcť Aninke uzdravovať chorých, ba aj sa obrániť pred lúpežníkmi, na vyslobodenie Vítka z pazúrov zlej princeznej Ebénie, bude Aninka potrebovať hlavne pravú lásku.

Zakliate pierko je rozprávka o láske a dobrom srdci, ktoré pomôžu prekonať všetky nástrahy. A o tom, že byť dobrým človekom je jedna z najväčších hodnôt, ktoré v živote máme. „Slušné správanie a pomoc blížnemu sa z našich životov rýchlo vytráca. Nie je nič krajšie, ako keď dobro zvíťazí nad zlom. A malo by to tak byť nielen v rozprávkach,“ hovorí Zdeněk Troška.

Voľné sedenie, vstup zdarma.

Nezabudnite si vziať so sebou rúško.

Mestská knižnica Ruda Morica

Hlavná ulica č. 90/A, 900 31 Stupava

Tešíme sa na vás.

Dátum vloženia: 11. 8. 2021 17:35
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 8. 2021 17:38
Autor: Admin dk