Aktuality - DNI ZELÁ 2023

Dni zelá 2023

Obľúbený festival DNI ZELÁ  sa uskutoční tento rok v termíne 6.10. - 8.10. 2023.

Dni Zelá v Stupave dlhodobo patria medzi najväčšie festivaly na Záhorí. Hlavnou myšlienkou festivalu je zachovávanie tradícií regiónu Záhorie, propagácia tradičného pestovania a spracovania kapusty, prezentácia miestnych súborov, združení, kultúrnych pamiatok a v neposlednom rade aj miestnych kulinárskych špecialít.

Každoročnou súčasťou bohatého programu je trojdňový Remeselnícky jarmok a výstava ovocia a zeleniny s názvom Úroda. Obľúbené sprievodné podujatie pre návštevníkov je aj súťaž vo varení kapustnice „My varíme ze zelá“.

Kultúrny program podujatia bude už tradične zameraný na všetky vekové skupiny a ponúkne množstvo atrakcií, gastronomických variácií regionálnych jedál a živých koncertov. Bohatý trojdňový program končí v nedeľu slávnostným ohňostrojom.

Viac informácií k programu podujatia zverejníme už čoskoro.  Zatiaľ si poznačte do kalendára termín nášho najobľúbenejšieho víkendu v roku.

Dátum vloženia: 12. 8. 2023 11:57
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 8. 2023 8:03