Aktuality - FUNKCIU HLAVNEJ KONTROLÓRKY OBHÁJILA VO VOĽBÁCH MARGITA HRICOVÁ

Mgr. Margita Hricová, foto: Peter Kubička.

Vo štvrtok 15.6.2023 sa na zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Stupave uskutočnila voľba hlavného kontrolóra mesta Stupava.

Na základe výsledkov voľby v tajnom hlasovaní bola za hlavnú kontrolórku v prvom kole zvolená Margita Hricová, ktorá získala nadpolovičnú väčšinu platných hlasov.

Do voľby hlavného kontrolóra bolo zaradených 6 kandidátov, zasadnutia mestského zastupiteľstva sa zúčastnili 4 kandidáti, ktorí využili možnosť prezentovať koncepciu výkonu funkcie hlavného kontrolóra.

Na korektný priebeh volieb dohliadala trojčlenná volebná komisia, zriadená zastupiteľstvom priamo na zasadnutí, v zložení: Marek Lacka, Michal Horecký a Štefan Haulík ako predseda volebnej komisie.

Volebná komisia po preverení platnosti hlasovacích lístkov, konštatovala, že bolo odovzdaných 16 platných hlasovacích lístkov. Všetci poslanci sa zúčastnili hlasovania.

Súčasná kontrolórka Margita Hricová získala deväť platných hlasov, teda nadpolovičnú väčšinu platných hlasov všetkých poslancov. Hlavného kontrolóra volí mestské zastupiteľstvo na šesť rokov.

Dátum vloženia: 16. 6. 2023 13:05
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 6. 2023 13:15