Aktuality - HODINKY ZACHRAŇUJÚCE ŽIVOTY

Monitorovacie hodinky, Zdroj: Bratislavsky kraj

Seniori z celého Bratislavského kraja môžu požiadať o hodinky, ktoré zachrnaňujú životy, zabezpečia pomoc v krízovej situácii.

Pôvodne bolo do projektu zapojených päť mestských častí Bratislavy, ale aktuálne je táto sociálna služba rozšírená na celý Bratislavský kraj a možnosť podať si žiadosť majú aj seniori v našom meste. Od februára budú mať obyvatelia kraja k dispozícii celkovo 133 náramkov.

Princíp monitorovacej sociálnej služby je jednoduchý. Klient obdrží signalizačný náramok, ktorý obsahuje množstvo senzorov a jedno tlačidlo, ktoré sa po stlačení automaticky spojí s dispečingom. Vyškolení pracovníci okamžite riešia momentálnu situáciu priamym hovorom cez hodinky. Tie monitorujú zdravotný stav ako činnosť srdca, meranie tlaku, teploty tela, pohyb, okysličenie krvi. Obsahujú aj senzor pádu, vďaka ktorému pri páde a následnej strate vedomia príde hlásenie s polohou osoby do dispečingu, kde pracovníci okamžite riešia danú situáciu. Poskytovateľ sociálnej služby na miesto okamžite vyšle záchranné zložky, komunikuje s rýchlou zdravotnou pomocou, v prípade potreby s hasičmi. Hodinky fungujú v rámci celej republiky, či je osoba doma alebo vonku. Hovory s dispečingom sú pre osoby bezplatné.

Viac informácií: https://bratislavskykraj.sk/hodinky-ktore-zachranuju.../

Zdroj: Bratislavskykraj.sk