Aktuality - MKIC STUPAVA POVEDIE MÁRIA ŠIMONČIČOVÁ

Mgr. Mária Šimončičová

Mestské zastupiteľstvo v Stupave na návrh primátora mesta Petra Novisedláka vymenovalo Mgr. Máriu Šimončičovú do funkcie riaditeľky Mestského kultúrneho a informačného centra Stupava s účinnosťou od 01.04.2023.

Výberové konanie na riaditeľa MKIC Stupava sa uskutočnilo 24. marca na mestskom úrade a zúčastnili sa ho traja uchádzači, z pomedzi ktorých Mária Šimončičová ako jediná uspela. Doposiaľ bola Šimončičová poverená vedením MKIC.

Výberová komisia pozostávala z piatich členov: Primátor mesta Mgr. Peter Novisedlák, MBA, prednostka mestského úradu Ing. Mgr. Zuzana Baligová, predsedníčka kultúrnej komisie Ing. Hana Haldová, podpredseda kultúrnej komisie Mgr. Ján Kohútek a Monika Ivánková z referátu účtovníctva, personalistiky a miezd.

Nová riaditeľka MKIC predstavila poslancom svoju víziu rozvoja kultúry v Stupave. Podľa jej slov by kultúra mala byť pre všetkých občanov bez rozdielu. „Chcela by som poskytnúť a ponúknuť webovú stránku MKIC, zároveň aj sociálne siete na prezentáciu všetkých občianskych združení a klubov ktoré, pôsobia v rámci mesta Stupava, aby sme informovali o ich dianí a podujatiach, ktoré organizujú,“ uviedla Šimončičová, ktorá chce naplniť jednu z úloh MKIC, byť zároveň plnohodnotným informačným centrom.

Primátor mesta Peter Novisedlák oficiálne pogratuloval novovymenovanej riaditeľke a odovzdal jej kyticu.

Dátum vloženia: 31. 3. 2023 12:18
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 4. 2023 8:51